Rõivatööstusettevõtte Sangar poolaasta kasum kukkus kordades

Liis Kängsepp 24. august 2004, 00:00

Kukkunud on ka Sangari käive. Tänavu esimese poolaasta käive oli 77 miljonit krooni, mis on üle 12 miljoni krooni vähem kui mullu samal ajal.

?Ega rõivatööstuse näol ei ole tegemist naftatransiidiga, kus kasum sisuliselt võrdub käibega,? lausus eile ASi Sangas turundusdirektor Triin Anette Kaasik. ?Rõivatööstuses pole rentaablus kusagil väga kõrge, kui vaadata Baltikat või Klementit, siis olen kindel, et nende rentaablus on umbes sama.?

Kui aasta algul prognoosis Sangar 2004. aasta kasumiks 8 miljonit krooni, siis tänaseks on lootused tunduvalt kahanenud.

?Meie selle aasta kasumiplaan on 2,4 miljonit krooni,? ütles Kaasik. ?See 8 miljonit oli väga esialgne.? Plaanide muutumine on Kaasiku sõnul seotud sellega, et Sangar on otsustanud mõned kauplused sulgeda.

Kuigi Sangari 2003. aasta majandusaasta aruandes on kirjas, et ettevõte plaanib Lätis Alfa kaubanduskeskuses kolida uuele müügipinnale ning laiendada kauplus 100 ruutmeetri võrra, sõnas Kaasik eile, et sealne kauplus suletakse septembris. ?Läbirääkimised jooksid liiva,? ütles Kaasik. ?Nende pakutavad tingimused ei sobinud meile,? lisas ta, viidates, et lätlased küsisid kauplusepinna eest liiga kõrget hinda.

Eestis praegu uusi poode plaanis avada ei ole. ?Pigem üritame stabiilsemaks muutuda,? sõnas Kaasik.

Sangari käibeprognoos on siiski jäänud endiseks ning aasta lõpuks plaanitakse samaväärselt eelmise aastaga kasumiaruandesse kirjutada umbes 200miljoniline number. Kaasiku sõnul on suhteliselt loogiline, et teisel poolaastal on rõivatööstuses käibed suuremad, sest sügisriided maksavad rohkem.

Sangari finantsdirektor Maia Palsi ütles eelmise nädala lõpus Äripäevale, et AS Sangar täitis käibeprognoosi, kuid käive jäi täitmata tütarfirmal AS Valga Vabrik.

?Materjalide hilinenud saabumise tõttu lükkus Valga Vabriku käive augustisse ja septembrisse,? teatas Palsi, kelle sõnul võib sama öelda ka kasuminumbrite kohta. ?Kasumiprognoosi täitis AS Sangar, Valga Vabrikul on see täitmata käivete edasilükkumise tõttu.?

AS Sangar kuulub Eesti viie suurima rõivatööstuse hulka, 2003. aastal teenis grupp 181,3miljonilise käibe juures 6 miljonit krooni kasumit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing