Koondamine viis konkurendi tekkimiseni

Krista Taim 27. august 2004, 00:00

Näilisest ebaõnnest algas edu. Neli aastat tagasi ühe mehe poolt loodud CV Keskus on kasvanud kiiresti arenevaks veebifirmaks, mis laieneb nii Ida- kui ka Lääne-Euroopa suunas.

Kolmapäeval teatas CV Keskus, et ostis koos LHVga ära Eestis kuus aastat tegutsenud kinnisvarakuulutuste veebifirma www.kv.ee.

Heina sõnul ont neist saamas üks suuremaid veebifirmasid Eestis. Peale www.cvkeskus.ee on nende hallata analoogsed lehed Lätis, Leedus, T?ehhis, Slovakkias, Rumeenias ja Poolas, lähikuudel avatakse esimene tööportaal ka Lääne-Euroopas ? Hollandis. Lehti teenindav server asub Eestis, emafirma kontori tulekindlas ruumis.

Samuti haldab CV Keskus Eesti suurimat oksjonikeskkonda osta.ee-d ning turundus- ja reklaamifirmat Bulls Eesti. Osaletakse ka interneti kaudu Kaubakeskuse ASi paberkataloogiäris. Paar kuud tagasi tehti algust personali haldusteenuse pakkumisega, mis teeb ettevõttest personali täisteenust pakkuva firma.

Kogu grupi selle aasta eeldatav kogukäive tuleb üle 15 miljoni krooni, usub Hein.

?Algas kõik sellest, et olin ise tööjõuturul, otsisin tööd ja meie praegune hea konkurent CV-Online otsis endale tegevjuhti. Konkureerisin ? ja imede ime ? võitsin,? rääkis Hein.

Kuu möödudes anti teada, et esialgu on otsustatud tegevjuhti siiski mitte palgata. Pool aastat hiljem leidis CV-Online kogu oma grupile Inglismaalt tegevjuhi. Hein oli uueks ametiks valmistudes teinud kõvasti kodutööd ja jälle töötuks jäädes otsustas, et teeb ise plaanitu teoks. Võttis siis sahtlist oma kokkuhoitud 60 000 krooni ja tellis esimese programmi. 1. septembril 2000 oli CV Keskus valmis. Ainsaks töötajaks tema ise. Hiljem kutsus Hein endale kompanjoniks klassivenna, Erko Kundla, kelle hooleks jäi kõik, mis puudutas tehnikat. Palgale võeti raamatupidaja ja üks programmeerija. Hein töötas firma käivitamise ajal Starman Interneti ASi tegevjuhina, et peret toita. Põhitöökoht mujal oli ka Ergo Kundlal ja neist sissetulekutest kaeti kahe töötaja palgad. Kui eelmisel aastal oli tööl 15 inimest, siis tänaseks 40 Eestis ja 30 välismaal, tütarettevõtetes. CV Keskuse kaudu leiab aastas 10 000 inimest endale töökoha.

Esimene aasta pakkus CV Keskus teenust tasuta. 2002 aastal otsustati alustada personaliotsingu teenuse müügiga. ?Hirm oli nahas,? tunnistasid omanikud. ?Tegelikult asjata, sest me lihtsalt ei adunud ära, et oleme valmis teinud sellise asja, mida ostetakse,? lisas Kundla.

Edasistesse CV Keskuse plaanidesse kuuluvad Belgia, Luksemburg ja Holland.

Eelmisel aastal jagati aastaaruande alusel dividendideks miljon krooni ja 400 000 investeeriti. ?Tegelikkuses on aga see miljon välja võtmata ja juba reinvesteeritud meie tütarfirmadesse välismaal laenude näol,? selgitas Hein.

CV-Online Grupi tegevdirektor Margus Ärm hindab CV Keskust konkurentidena kõrgelt. ?Ütlen, et nad on tublid tegijad ja oluliselt aidanud kasvatada internetipõhist värbamisturgu,? tunnustas Ärm.

Tema sõnul pole CV Keskus nende turgu võtnud. ?Ruumi jätkub mõlemale, sest turg laieneb ja üha enam kolib tööotsing üle internetti.?

?Oleme kogu grupi lõikes kasumis. Tänu makromajandusnäitajate paranemisele toimub väga kiire kasv täna Ungaris ja T?ehhis ning järgmisel aastal loodetavasti ka Poolas. Leedus tõusime aastal 2003 kogu personaliotsingu teenust pakkuvate ettevõtete seas turuliidriks. Lätis oleme samuti väga heal positsioonil,? kommenteeris Ärm.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing