Kooli algus paisutab pandimajade käivet

Liis Kängsepp 02. september 2004, 00:00

?Praegu lähevad lapsed kooli, käive tõuseb 50 000?60 000 krooni,? ütleb OÜ TKE Pandimaja tegevjuht Tõnis Mägi. Tema juhitav pandimaja on esimene erapandimaja taasiseseisvunud Eestis, mille käibeks kuus nimetab mees 400 000?500 000 krooni. ?Ega ükski pandimaja pole kahjumlik, aga miljonäriks siin ka ei saa.?

Gonsiori tänaval asuva ASi ABC Laenud juht Risto Laanisto ei taha küll avaldada, kui suur on nende kuukäive, kuid aktiivsem raha liikumine toimub praegu nendegi kontoris ? käive on 10?20% kopsakam kui tavaliselt.

?Ma ei oska seda küll kooli algusega seostada,? muutub Laanisto telefonis mõtlikuks. ?Pigem on küsimus selles, et puhkused on seljataga ja seoses sellega on tuldud ja lühiajalist laenu küsitud.?

Laanisto sõnul võib nende käibe kasv olla seotud ka otsepostituskampaaniaga, kus firma jagas välja end tutvustavaid flaiereid. ?Ega meil ei ole sellist väikest trellitatud auku seina sees, me ajame ikka soliidsemat äri,? kahandab mees ajakirjaniku hämmeldust.

Trellitatud auku seinas pole ka TKE Pandimajas ? keldrikorrusel asuvas äris istub teenindaja klaasist seina taga ning remondijärgus oleva kontori seinad on värvitud rõõmsalt kollaseks.

?Kui inimene viib oma sõrmuse pandimajja, siis see on sama asi, kui ta viib oma lapse lasteaeda,? teatab Mägi kategooriliselt. ?Ta vaatab, et seal tuul ei tõmbaks ja et kasvataja oleks normaalne.?

Mägi sõnul tahab inimene, et tema kuldsõrmus oleks kindlas kohas ning neid asju, mis iga kuu aja tagant enne palgapäeva korraks pandimajja jõuavad, pole sugugi vähe ? 80% on püsikunded.

?Pandimaja on sotsiaalne kaal,? ütleb Mägi veel. ?Kui inimestel on kerge, siis meil tööd ei ole,? lisab Mägi, uskudes, et praegu pandimaju Tallinna juurde ei tule. Tema hinnangul on Tallinnas praegu ametlikke ja mitteametlikke pandimaju kokku umbes 50.

TKE Pandimajast astub Tõnis Mägi hinnangul kuus läbi 500?600 inimest, kellest 90?95% ostab oma panditud eseme lepingu tähtaja möödudes tagasi.

?Mina päris nii optimistlik ei oleks, umbes 15% jääb kätte,? räägib Laanisto, kelle kontorisse satub päevas 10?15 klienti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing