Majandusministeeriumi ja SLK eilsed kõnelused olid taas tulutud

Sirje Niitra 09. september 2004, 00:00

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske ütles, et nii juristidelt kui KA konkurentsiametilt tellitud kiirekspertiisid andsid ühesuguse tulemuse: SLK ja Tallinna Sadama ühisfirma loomisega praamiliikluse jätkamiseks esitatud tingimustel ei saa riik nõustuda.

Näiteks on liinilepingu sissekirjutamine kümneks aastaks vastuolus konkurentsiseadusega. Sama kehtib sadamate kasutamise tasude fikseerimise kohta kümneks aastaks.

Priske sõnul ei saa ka kuidagi leppida sellega, et loodav laevakompanii garanteerib SLK ainuomanikule Vjat?eslav Leedole kuuluvate firmade Saare Finants ja Holostovi Kinnisvara tegevusi laevade müümisel 200 miljoni krooni eest loodavale firmale. Kahtlusi on tema sõnul ka majandusliku poole pealt.

Nõupidamisel lepiti kokku, ja sellega minnakse ka homme valitsuse ette, et järgneva kahe nädala jooksul tehakse ühisfirma raamlepingule põhjalik juriidiline ja majanduslik analüüs, mille käigus hinnatakse SLK varade väärtus. Selle ajaga peab valmima ka mõistlik liinilepingu variant liikluse jätkamiseks 1. oktoobriks.

Eile SLK pakutud liinilepingu kava oli Priske hinnangul liiga karm ja sidus praamiliikluse jätkamise üheselt ühisfirma loomisega. Tema hinnangul on alus kompromissi leidmiseks olemas, sest SLK tahab praamiühendust mandri ja saarte vahel jätkata ja riik on nõus selle eest maksma. ?Kui aga kokkuleppele ei jõuta, jääb alati võimalus kohustada SLKd jätkama. See variant on meil korralikult ette valmistatud ja kiiresti kasutatav,? rääkis kantsler.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing