Hyundai lööb konkurente uute garantiitingimustega

Tõnu Tramm 17. september 2004, 00:00

Viieaastast garantiid hakkas Hyundai esimene maaletooja AS Korea Auto pakkuma juba selle aasta alguses, vahetult pärast seda hakkas samalaadset garantiid pakkuma ka Kia Auto. Kuid nii Hyundai kui ka Kia seadsid garantiile 150 000 km läbisõidupiirangu.

Alates 1. septembrist tegutsema hakanud Hyundai autode uus esindusmüüja Eestis Hyundai Motor Baltic Ltd kavatseb sõiduautodele nimetatud läbisõidupiirangu aga kaotada. Seni ei ole ükski teine automüüja pakkunud nii pikka garantiid ilma läbisõidupiiranguta.

Sama garantiiperiood kehtib alates 1. septembrist Hyundai autodele ka Soomes ning Hyundai Baltimaade müügivõrgu koondumine Soome ettevõtte kätte annab võimaluse ka meie autoostjatel sellest osa saada.

Uus turustaja Hyundai Motor Baltic Ltd kuulub Simetron Gruppi, mille asutas 1997. aastal Mikko Ennevaara, endine Soome ja Balti riikide Toyota president. Simetron Grupp koosneb mitmest turustusettevõttest (Hyundai Motor Baltic, Hyundai Motor Finland, Suzuki Motor Baltic, Suzuki Motor Finland) ja müügiesindusest. Ettevõtte peakontor asub Helsingis.

Teine oluline Hyundaid puudutav uudis on see, et lisaks senistele müüjatele liitub Hyundai müügiga ka Suzuki ja Seati müügiga tegelev AS Japauto. Esialgu hakatakse Hyundaid müüma Japauto praeguses salongis Sõpruse puiestee alguses, hiljem on kavas ehitada uus salong.

?Uued ümberkorraldused võimaldavad meil luua veelgi tugevamat müügiagentide võrgustikku Eestis ja tagavad ka paremad vahendid tulevikus oma klientide eest hoolitsemiseks,? kinnitas Hyundai Motor Baltic Ltd juhatuse esimees Mikko Ennevaara sel nädalal Tallinnas peetud pressikonverentsil.

Alates 15. septembrist katab uus Hyundai müügiagentide võrgustik Eesti kõiki tähtsamaid linnu. Tallinnas müüvad Hyundai autosid Korea Auto ning Japauto, teisteks müügiagentideks on uued Japauto esindused Tartus ja Rakveres, Marki Auto Viljandis, Korea Auto Pärnus, Frend Servis Kohtla-Järvel, AS Zur Narvas ja uue esindusena ka Namset Auto Saaremaal.

Uus ettevõte on seadnud esimeseks ülesandeks tuua Eesti turule uus linnamaastur Tucson. Ehkki üksikuid Tuscone on meie teedel juba nähtud, on tema ametlik esitlus järgmisel nädalavahetusel Tartu Motoshow?l, samuti tutvustab firma Tartus lähemalt uusi garantiitingimusi.

Hyundai Motor Baltic Ltd tulevikuplaanis on turustamise ja müügiagentide võrgustiku organiseerimine ka Leedus ja Lätis.

Esialgu suurendasime oma majasiseste ümberkorraldustega salongi pinda ja mahutame siia kolm marki kokku: Suzuki, Seat ja Hyundai. Aastal 2005 valmib aga meie majaesisele platsile, mis praegu on kasutusel u 50 vahetusauto platsina, uus Hyundai maja.

Lisandub 380ruutmeetrine uute autode salong koos eraldi loovutussalongiga. Keldrisse tuleb 1000 m2 kasutatud autode salong ja eraldi 300 m2 Hyundai hooldekeskus. Büroopinda lisandub 100 m2.

Japauto alustas ka oma praegusele kinnistule uue 700ruutmeetrise värvi- ja plekitöödekeskuse ehitamist. See valmib kevadel 2005 ja vabastab 380 m2 pinda hooldekeskuse koheseks laiendamiseks.

Ka Tartus on Japautol sama tegevuskava. Praegu tegutsev müüja ehitab kevadeks 2005 lisasalongi koos hooldusega samale kinnistule, sellega lisandub 214 m2 müügisalongi ja 200 m2 hooldekeskusele.

Rakvere Japauto laienes juba tänavu augustis. Kuressaares tegutsev Namset Auto OÜ ehitab aga hetkel Hyundaile lisasalongi praeguse keskuse juurde. Uus lisasalong avatakse Saaremaal veel selle aasta jooksul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing