Ministeerium taunib GM-maisi kasvatamist ELis

ÄP 20. september 2004, 00:00

Keskkonnaministeerium teatas Brüsselisse Euroopa Komisjoni seisukoha Saksamaa kaudu turustamisluba taotleva GM-maisi kohta tehtud Euroopa Komisjoni otsuse eelnõu osas.

Ühtlasi rõhutab keskkonnaministeerium, et loataotleja peab nõustuma Euroopa Komisjoni tingimustega ja järgima täielikult seire eeskirju. Keskkonnaministeerium lähtus oma arvamuse kujundamisel Eesti geenitehnoloogiakomisjoni (GTK) soovitusest. GKT tuvastas, et kõnealuse maisi turustamisega ei kaasne inimese tervisele ega keskkonnale ohte. Maisi vanemliini modifitseerimisel on kasutatud kahte võõrgeeni, mis on maisi muutnud resistentseks teravilja juureussi suhtes. Samade geenidega tehtud muundamisi on GTK käsitlenud juba mitme eelneva loataotluste raames ja pole leidnud, et need geenid oleksid ohtlikud.

Saksamaa kaudu GM-maisi turustamistaotluse esitanud firma Monsanto Europe S.A. soovib kasutada maisi söödaks ja tööstuslikuks kasutamiseks. Luba ei hõlmaks endas maisi kasvatamist ja toiduna kasutamist.

Keskkonnaministeeriumisse jõudis käesolev loataotlus liikmesriikide arvamuse avaldamise lõpufaasis, sest taotlus anti sisse enne Eesti Euroopa Liiduga liitumist ning on läbinud juba liikmesriikide esialgse hindamisperioodi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing