Sotsiaaldemokraadid nõuavad järgmise aasta eelarvekava ümbertegemist

ÄP 23. september 2004, 00:00

?Praegusel kujul ei lahenda see riigi ees seisvaid probleeme ning tagab vaid elanikkonna kõige jõukama osa heaolu kasvu,? seisab edastatud pressiteates.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul on ebaeetiline suunata perepoliitika vahendite kasv jõukamate emade riiklikuks toetamiseks eelmisel aastal jõustatud ebaõiglase vanemahüvitise süsteemi kaudu. ?Meie hinnangul ei ole lastega perede toimetulek oluliselt paranenud,? leiavad sotsiaaldemokraadid. Lastetoetusteks ja teisteks perepoliitika meetmeteks kavandatavate summade maht 2005. aastal võrreldes tänase aastaga väheneb.

Samuti on erakond vastu suunale kujundada sotsiaalpoliitika ümber toimetulekupoliitikaks ehk vaesteabiks. Sotsiaaldemokraatide hinnangul pole selline lähenemine omane euroopalikule riigile.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul taganeb koalitsioon eesmärgist, mis peab keskmise vanaduspensioni viima 40 protsendini keskmisest palgast. Lisaks on eelarvekava toores, sest selles puuduvad täiendavad rahaeraldised parvlaevaliikluse doteerimiseks ning meditsiini- ja riigitöötajate palgatõusuks.

?Valitsus on pannud kokku heal järjel oleva tööandja keskse riigieelarve kava. Imestada pole siin aga midagi, sest valitsus on rahandusministri suu läbi kinnitanud soovi asuda töötajate ja tööandjate dialoogis tööandja poolele,? ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikurühma aseesimees Eiki Nestor.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing