Reval Hotels ja Sõõrumaa rajavad Peterburi hotelli

Andris Feldmanis 05. oktoober 2004, 00:00

Projekti maksumus on ligi 220 mln krooni, kolmandik sellest investeeringust tuleb Reval Hotelligrupilt, ülejäänud summa Urmas Sõõrumaa osalusega OÜ-lt Manutent.

Hotelli asukoht on 15 minuti jalutuskäigu kaugusel Nevski Prospektist ja Ermitaa?ist ning 15 kilomeetri kaugusel lennujaamast.

?Otsus on tegelikult tehtud mõni aasta tagasi,? rääkis Reval Hotelligrupi juhataja Feliks Mägus Peterburi turule minekust. Nüüdseks on jõutud nii kaugele, et hotelli ehitus algab järgmisel aastal ning valmimistähtajaks on 2006. aasta. Praegu käivad täies hoos projekteerimistööd.

Ruumi Peterburi turul Mäguse sõnul on, kuid ta lisas, et konkurents tiheneb. Konkurents on väiksem kolme-nelja tärni hotellide seas, kuhu kuulub ka rajatav Revali hotell. ?Viie tärni hotellid on rahvusvaheliste kettidega väga hästi esindatud,? tõi Mägus võrdluseks.

Sama kinnitas ka Pontos OÜ tegevdirektor Yrjö Vanhanen, öeldes, et praegu on just õige aeg on sinna minna. ?Ruumi Peterburi turul on,? lausus ta.

?See on hea plaan ja neil on kindel strateegia,? kiitis Vanhanen konkurenti. ?Peterburi on tähtis linn Baltimaade jaoks.?

Võimalikest käibenumbritest on Mäguse sõnul veel vara rääkida, kuid ütles, et need võiksid olla võrreldavad Balti riikides tegutseva 200toalise nelja tärni hotelli omadega. ?Võib-olla hinnad on pisut kõrgemad,? lausus ta.

Vanhaneni sõnul on hotellihinnad Peterburis praegu Tallinnaga võrreldes umbes kolm korda kõrgemad.

Mägus tõdes ka, et tegu on märksa riskantsema turuga kui Baltimaade oma. ?Seal on ärikeskkond ja ka poliitiline keskkond oluliselt tundmatud võrreldes meie senise koduturuga,? sõnas ta.

Manutent OÜ juhataja Märt Vooglaid tõstis oluliste faktoritena Vene turule minekul Reval Hotelsi tugevat kaubamärki ja Manutendi kogemusi Peterburi turul. Nimelt renoveerib Manutent Peterburi kesklinnas ajaloolist korterelamut, mis valmib aasta lõpuks.

Peamiseks sihtrühmaks on hotellile Soome turistid, kes on ka muidu Peterburis ühed olulisemad.

Teisi konkreetsemaid laienemisplaane Reval Hotelligrupil ei ole. ?Vaatame avatud pilguga ringi,? rääkis Mägus. ?Peterburi on esimene ja kõige tähtsam prioriteet.? Näiteks on Revalist olnud juttu seoses Kiieviga.

Tänaseks on Reval Hotelsil neli hotelli Tallinnas, kaks Riias ja üks Vilniuses ? tööd annab firma kokku 900 inimesele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing