Linnatakso ostis taksonduses tuntud Jaan Härms

Anne Oja 06. oktoober 2004, 00:00

?See on tõesti nii, et müüsime Linnatakso,? tunnistas Saar. Linnatakso ostis Jaan Härmsiga seotud ettevõte. ?Teise poolega on kokku lepitud, et hinda me ei avalikusta, kuid see on seitsmekohaline, mitte kuue- ega kümnekohaline,? lausus Saar.

Müügi põhjusena nimetas Saar Taxoni soovi keskenduda Tulika Takso kaubamärgi arendamisele. ?Oleme Tulika arendamisega tegelenud 10 aastat ja arvame, et see on perspektiivne,? rääkis Saar. Erinevalt Tulika Taksost kuuluvad Linnatakso autod taksojuhtidele, kes kaubamärki frantsiisi alusel kasutavad.

Taksojuhtide jaoks Linnataksos midagi muutuda ei tohiks, iseasi, kuidas jääb kontoripersonaliga, lisas Saar ja ütles, et töötajaid pole jõutud veel omanikuvahetusest teavitada.

Linnatakso kuulus Taxonile 2,5 aastat. Möödunud aastal jäi Linnatakso 4,8 miljoni kroonise käibe juures 300 000 krooniga miinusesse. Aasta varem teenis ettevõte 5,7 miljoni kroonise käibe juures pool miljonit krooni kasumit.

Jaan Härms juhtis Linnataksot 2000. a suvest 2001. a suveni, sealt edasi jätkas Härms ettevõtte nõukogus.

Linnatakso uus omanik Jaan Härms ütles, et Linnatakso jätkab samamoodi kui varem, mingeid olulisi muudatusi omanikuvahetusega ei kaasne.

?Tekkis selline võimalus ja kuna olin asjaga kursis, otsustasin firma osta,? ütles Härms.

Härms ütles, et Linnatakso jõuab selle aasta lõpus taas kasumisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing