Raivo Sormunen • 7. oktoober 2004 kell 22:00

Indrek Kaldi töö sulandub huvide kolmnurka

Indrek Kald on väikeste mööndustega töötanud majanduslehes ligi üheksa aastat ehk peaaegu ajast, mil lehe ilmumistihedus nädalas kolmelt korralt viiele tõusis.

Indreku töö ühildub hästi tema huvide - tehnoloogia, turism, mälumäng - kolmnurgaga. Pärast uudistereporterina töötamist vedas ta tehnoloogiarubriiki 1998. aasta aprillist 2001. aasta septembrini.

Pärast seda on Indrek juhtinud ajakirja ITee ja lisaks vastutab turismilugude eest nii Puhkepäevas kui ka Visioonis. Ning ega mälutreeningki ühe elukutse esindajalt külje pealt maha ei jookse. Head faktimälu kasutavad koosolekutel või tööl ära ka teised äripäevlased, otsides oma mälust pühitud faktide meenutamiseks abi just Indrekult.

Kuigi Indrek tunneb tugevat tõmmet võõraste maade ja rahvaste vastu - kokku on tal kontol 27 sihtriiki viies maailmajaos - on ta hing ikkagi sünnikodus Saaremaal. Silm peas säramas jutustab ta, kuidas 1997. aasta Äripäeva jaanipeol tuli toimetuses töötavate mandri- ja saartemeeste vahelises köietõmbamises võit viimastele.

Mälumängu eredaim hetk jääb Indreku meelest 1992. aastasse, mil ta keskkooliealisena võitis Kuressaare kaabeltelevisioonis korraldatud võistluse. "Tuleb lihtsalt palju lugeda ja kõikide asjade vastu suurt huvi tunda," tõdeb hetkel võistkondliku mälumänguga tegelev Indrek.

"Miljonimängu" minek on Indrekul veel paika panemata. Ja ega suuri plaane ei meeldigi tal eriti teha. Seevastu paeluvad teda asjad, mis vajavad kiiret reageerimist ja kohest tegutsemist. Nagu tublit ajakirjanikku ikka.

Ehkki pealtnäha võib Indrek jätta liialt oma mõtetesse mattunud inimese mulje, peab ta seltsielu väga tähtsaks. Lisaks mälumängu-, reisi- ja tööseltskonnale seob Indrekut ka Eesti Üliõpilaste Selts, mille liikmeks sai ta kümne aasta eest.

Hetkel kuum