Tallinna võimuliidus käärib usaldamatus

Krista Taim 08. oktoober 2004, 00:00

Eilse päeva veetsid võimuliidu poliitikud kohtudes nii üksteisega kui ka opositsioonipoliitikutega, ettekäändeks Tallinna linna eelarve.

Kell 11 istusid läbirääkimistelaua taha Keskerakonna peakontoris mõlema osapoole esindajad. Kaks ja pool tundi kinniste uste taga väldanud läbirääkimistelt väljusid osalised tõsiste nägudega ning kinnitasid, et leiti kokkulepe. Edgar Savisaar keeldus pressikonverentsiks seatud laua taha istumast ning ootas küsimusi välisukse lävel.

Kohe tekkis ka leppele jõudnud poolte vahel esimene lahkheli. Kui Keit Pentus ütles, et kohtumine oli Keskerakonna poolt konstruktiivsem kui kaks päeva tagasi, kus lepiti kokku vaid kahes 2005. aasta eelarve punktis, vaidles Savisaar talle vastu. "Teisipäeva õhtul jõuti kokkuleppele enamikus punktides, mitte kahes," teatas Savisaar.

Ta lisas, et vältimaks erinevaid ettekujutusi toimunust, protokolliti seekord kõik positsioonid ja kokkulepped, et ei tekiks hiljem arusaamatusi.

Savisaare jõulise esituslaadi varju jäänud Pentus jäi siiski endale kindalaks ja ütles veel kord, et kokkuleppele jõuti vaid kahes punktis, kuigi arutati kõiki.

Pressi esitatud küsimustele vastas peamiselt Savisaar ja otsustas käega märku andes, millal võiks vastata Pentus.

Savisaar loetles, et nad loobuvad osast linnavara müügi eelnõudest, ka ei saa Vene Kultuurikeskus 60 miljonit investeeringuteks. Pentus omalt poolt tõi kiretult välja võidud: ranna-alade korrastamine, Tartu maantee ja Kadaka puiestee ehitus ning haridusinvesteeringud.

Hoolimata saavutatud kokkuleppest lubas Pentus kohtuda paari tunni pärast juba opositsioonis olevate erakondadega, et jätkata eelarvearutelu.

Seepeale teatas Savisaar, et ka nemad kohtuvad Rec Publica liikmetega, et arutada eelarvet.

Küsimusele, kas Savisaare umbusaldamine toimub järgmisel neljapäeval, vastas Pentus diplomaatiliselt, et kohtumised opositsioonipoliitikutega on kantud soovist arutada eelarveküsimusi ja need pole läbirääkimised.

Savisaar aga teatas, et umbusaldamine toimub. "Iseasi kas see umbusaldus läbi läheb," lisas ta.

Pool tundi hiljem muutus Keit Pentus avameelseks ja teatas, et usalda Keskerakonda, kuna viimane on paari päeva jooksul oma seisukohti 100% muutnud ning see tekitab valvsust. Tema sõnul nõustus Keskerakond isegi linna peamise infojuhi Allan Alaküla lahkumisega.

Keskerakonna juht Edgar Savisaar süüdistas seepeale Keit Pentust, et too püüab kolitsiooni lõhkuda. Savisaare sõnul pole nad jõudnud veel Res Publicaga ühendust võtta, et konsulteerida eelarve teemal, rääkimata koalitsiooni moodustamise läbirääkimistest. "Tema ja mõnede teiste reformierakondlaste kõnelustest respublikaanidega Tallinna uue koalitsiooni moodustamise üle teame me juba ammu, aga oleme seni silma kinni pigistanud," ütles Savisaar. Tema hinnangul on tegemist jätkuvalt võimumängudega, mida juhitakse Toompealt eesmärgiga saada peaministrikoht Reformierakonnale.

Keskerakond loodab jätkuvalt täna allkirjastada kokkuleppe, mis sõlmiti eile linna eelarve osas, ega plaani kohtuda Res Publicaga uue võimukoalitsiooni moodustamiseks.

Homme jätkuvad ka läbirääkimised Reformierakonna ja Res Publica vahel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing