Killustiku öise kaevandamise keeld lööb teede-ehitust

Krista Taim 19. oktoober 2004, 00:00

Paekivitoodete tehas lõpetas keskkonnaministeeriumi nõudmisel mais öisel ajal kaevandamise, mis on põhjustanud killustiku defitsiidi.

Paekivitoodete tehase tegevjuhi Vladimir Libmani sõnul on öine töökeeld tekitanud miljonitesse ulatuva kahju. "Kui suured on meie partnerite kahjud, ma ei tea," lisas Libman. Ta kaalub hagi esitamist ministeeriumi vastu, üks hagi aprilli trahvi eest on juba kohtusse antud.

"Oleme täitnud kõik seadusega ettenähtud tingimused. Juriidiliselt on meil õigus jätkata öösel töötamist, sest kõik esitatud nõudmised müra, vibratsiooni ja tolmu kohta on täidetud, ometi pole õnnestunud aasta jooksul saada ministeeriumist vastust, miks ei tohi öösel töötada," rääkis Libmani.

"5. märtsil kohtusin ministeeriumi keskkonnakorralduse juhataja Rein Raudsepaga ja ta ütles, et jätkake, kuu jooksul tuleb luba. Tegelikult tuli keskkonnainspektsioon, kes tegi 18 000 krooni trahvi loata töötamise eest. 1. mail lõpetasime öise töö ja praegu ei suuda nii palju toota, kui tahetakse," rääkis Libman.

Kolm kuud on täidetud vaid pikaajaliste klientide lepinguid ja töötatud nädalavahetustel.

"Kui juba sel aastal on kriis, siis mis saab järgmisel aastal, kui algavad suuremahulised teetööd ELi rahaga. Pole ka selgust, kas killustikku saab või tuleb seda osta mitu korda kallimalt Soomest," ütles Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu president Viktor Valkiainen. Liit on pöördunud ministeeriumi poole, et saada selgust.

ASi Betoneks kommertsdirektori Sergei Bogretsovi sõnul on seis kriitiline juba suve algusest. "Iga saadud tonni vaatame, kuhu kasutada. Väo karjäärile pole alternatiivi kvaliteedi koha pealt," rääkis Bogretsov. Tema sõnul on ohus isegi eksport Venemaale.

Teede REV-2 ehitusdirektori Mati Kõpperi sõnul ootavad ees rasked ajad, kui Paekivitoodete tehas sel talvel lattu toota ei saa. "Hetkel meil suuri tellimusi pole, kuid need on ettearvamatud. Näiteks Tallinn otsustab tee-ehitused käigu pealt ja kui on kiiresti killustikku vaja, siis tekib probleem," ütles ta.

Rudus Eesti tegevjuhi Toomas Vainola sõnul annab killustikukriis üha rohkem tunda, eriti aga Paekivitoodete tehase vähenenud mahu tõttu. "On mõistetamatu, miks nad töötamiseks luba ei saa. Tundub, et elanikud kaebavad ja ametnikel on raske otsust teha," ütles Vainola.

Sel nädalal algab avatud menetlus Paekivitoodete tehase OÜ ööpäevaringse töötamise loa muutmiseks. See eeldab ettevõttelt kahe kuu jooksul välisõhusaaste, mürataseme ja vibratsiooni mõõtmise kava ministeeriumile esitamist ja mõõtmiste läbiviimist.

Meil on kahtlusi, et Eesti Energia ASi keskkonnalabori poolt tehtud müramõõdistust ei saa usaldada.

Nad on võib-olla kasutanud vananenud metoodikat. Me uurime Paekivitoodete tehase esitatud andmestiku veel kord läbi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing