Romet Kreek • 20. oktoober 2004 kell 22:00

Norma aktsia hind püsis naelutatult

Norma tulemused on tavaliselt tekitanud investorites emotsioone ja aktsia hinna liikuma pannud. Seekord oli aktsial küll suur käive, kuid aktsia hind langes päeva alguses natuke ja jäi justkui naelutatult paigale.

Norma aktsiaga tehtud 30 tehingust 28 toimus 99,20kroonise hinnaga. Aktsia 10,1 miljoni kroonine käive andis peaaegu 20 protsenti kogu börsi päevakäibest.

Aktsia hind langes 0,31 protsenti, 99,20 kroonile.

Norma kolmanda kvartali maksueelne kasum oli analüütikute ootustest veidi parem. Samas oodatud käibe kasvu asemel Norma käive hoopis kahanes. Ettevõtte kolmanda kvartali käive vähenes mullu sama perioodiga võrreldes 6,8 protsenti, 207,7 mln kroonile. Norma ärikasum vähenes 4,5 protsenti, 28,6 mln kroonile. Jätkuvalt on murelapseks Venemaa. Ettevõtte müük Venemaale kahanes kolmandas kvartalis 18 protsenti.

Miks ei reageerinud aktsia hind seekord tulemusele? Võibolla tasakaalustas Norma kvartalitulemust oodatav Autolivi tootmise ületoomine Normasse. Täna võib puhkeda spekulatsioon tuleva aasta lisadividendi üle. Norma bilansist veerandi moodustavad ju raha ja pangakontod. Kui ettevõte ei suuda rahaga midagi ette võtta, võib osutada kasulikumaks anda see aktsionäride käsutusse, kes võivad rahale kasumlikumat või tulusamat rakendust leida.

Suurima osa päevakäibest andis, nagu tavaliselt, Hansapanga aktsia. Hansapanga aktsia hind tõusis 1,28 protsenti, 123,92 kroonile. Aktsiaga tehti 54 tehingut ja 34,5 mln krooni käivet.

Eile aktiviseerus ka kauplemine Eesti Telekomi aktsiaga. Aktsiaga tehti 13 tehingut ja 5,9 mln krooni käivet. Telekomi aktsia hind langes ühe eurosendi võrra ehk 0,14 protsenti, 108,12 kroonile.

Hansapanga aktsia hind on aasta algusega võrreldes tõusnud 48 protsenti. Eesti Telekomi aktsia hind on kerkinud 4,5 protsenti ja Norma aktsia odavnenud 2,5 protsenti. Norma ja Eesti Telekomi aktsionärid võivad end aga lohutada sellega, et need ettevõtted on võrreldes Hansapangaga maksnud heldemalt dividendi.

Hetkel kuum