Ülo Toomsalu • 8. november 2004 kell 6:07

SLÕL: Uinunud bussijuht rammis sõiduauto teelt välja

Üleeile põrkas pealinnast Tartu poole teel olnud Sebe ekspressbuss Kuivajõe kandis kokku sõiduautoga ja rammis tolle teelt välja. Autojuht sai haiglas esmaabi.

Kas kokkupõrke põhjustas bussijuhi uinumine või miski muu, selgitab uurimine, kirjutab SL Õhtuleht.

Õnnetus juhtus laupäeval kella 14.20 ajal Tallinna-Tartu maantee 45,1. kilomeetril. Liinibuss Scania, mida juhtis 40aastane Toomas, kaldus vastassuunavööndisse ja rammis sealt välja vastu tulnud sõiduauto Renault, mille roolis oli 38aastane Igor.

Sündmuskohal käinud Sebe juhatuse esimehe Riivo Seppari sõnul oli õnnetuskohas lauge kurv.

«Uurimine käib. Minul isiklikult selliseid andmeid pole, et ta magama jäi,» lausub Sepper. «Kontrollisin ka tema töö- ja puhkeaja täitmist, sellega oli kõik korras.»

Ta lisab, et kui Toomas laupäeva pärastlõunal bussipargist Tartu liinile sõitis, ei märganud dispet?er tema juures küll midagi kahtlast.

Üleeile Toomase teele saatnud Sebe Tallinna osakonna vanemdispet?er Malve Karini sõnul oli bussijuhiga vähemalt pealtnäha kõik korras.

Enne väljasõitu Taaralinna poole puhus mees alkomeetrisse, mis näitas rohelist tulukest ja sai liinileminekuks loa. Mis talle saatuslikuks võis saada? Karini sõnul oli juhil töö- ja puhkeajaga kõik korras.

«Olen Tallinna osakonna ametiühingu usaldusisik ja hoian ka töögraafikutel alatasa silma peal, et meestele liiga ei tehtaks. Julgen küll meie firma kiituseks öelda, et ületundidest ei saa Sebe puhul rääkida,» ei oska vanemdispet?er öelda, miks Toomas liiklusõnnetusse sattus. Viimane ise tunnistas politseinikele, et jäi roolis tukkuma.

Hetkel kuum