Büroopindade turul on ülepakkumine kadunud

ÄP 29. november 2004, 00:00

Tallinn ja Eesti tervikuna on väike turg, mistõttu mõne üksiku keskmisest suurema projekti edu või ebaedu mõjutab turgu tervikuna oluliselt. Seetõttu on võimalikud turusituatsiooni kiired muutused.

Kui 2004. aasta alguses valitses büroopindade turul ülepakkumine, mis oli tekkinud mõne üksiku suurema objekti turuletoomisest, siis sügiseks on ülepakkumine kadunud ning turg on toimimas tasakaalupunkti läheduses.

Kesklinnas ei alustatud 2004. aasta jooksul uute büroohoonete ehitamist. Jätkusid pikale veninud Rävala Neli ärihoone ehitustööd, kuhu praeguste plaanide kohaselt rajatakse kaubandus-, teenindus- ning bürooruumid.

Hoone ehitustööde lõpetamise uueks tähtajaks on 2005. aasta suvi. 2004. aasta alguses moodustasid Pakkumine olulise osa kesklinna büroopindade pakkumisest vakantsed pinnad (nt Astlanta, Eurox Ärimaja). Tänaseks enamuses hoonetes vakantsused vähenenud minimaalsetele tasemetele ning seetõttu ei saa sellisel kujul eksisteerivast pakkumisest enam rääkida.

Analüüsides vakantsete pindade hulka turul, võib järeldada, et viimastel perioodidel on nõudluse kasv olnud kiirem pakkumise kasvust, mistõttu on büroopindade turg toimimas tasakaalupunkti läheduses. Kesklinnas on endiselt oluliseks argumendiks parkimisprobleemide lahendamine nii hoonete üürnikele, kui ka nende klientidele.

Kesklinna büroopindade turule uue suuna, büroopindade müümise, andnud Admirali Maja on osutunud edukaks projektiks. Enne hoone lõplikku valmimist on ostjad leitud enamusele büroo- ja äriruumidele.

Admirali Maja edukas realiseerimine annab kindlasti julgustust ka teistele arendajatele sarnaste toodetega turuletulemiseks, mistõttu võib oodata selles sektoris pakkumise kasvu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing