Kolimisfirma valikul loeb üsna palju info leidmise mugavus

Riho Vettik 03. detsember 2004, 00:00

Äsja sõpra kolides uurisime põhjalikult vastavate firmade kodukülgi ja nii või naa tuleb tunnistada, et esmavaliku tegemisel mängis suurt rolli just külgede ülesehitus ja seal oleva info põhjalikkus ja selgus. Samuti nende ülesleitavus otsingumootoritest ja esindatus kõikvõimalikes infoliinides-portaalides.

Kõige parema mulje jätsid sealjuures OÜ Ava-Express (www.ava.ee), ASi Servekti (www.servekt.ee) ja ASi KLG (www.klg.ee) koduküljed, mis näivad seega olevat ka tuntumad kolimisfirmad siinmail.

Kõige rohkem avaldas usaldust just OÜ Ava-Expressi kodukülg nii visuaalselt kui ka selge ja mugava ülesehituse mõttes. Samuti jättis hea mulje asjalik kirjeldus selle kohta, mis täpselt juhtuma hakkab, kui oma vara võõrastesse kätesse usaldate.

Meelelahutuslikumaks, kuid mitte vähem tähtsaks tulevase kliendi usalduse äratamisel võib pidada isegi vastava pildigalerii olemasolu, mida klõpsides näed täpselt kuidas iga kolija õudusunenägu ehk seifid või tiibklaverid kergelt läbi linna liiguvad.

Pigem mõjubki kliendile selline lahendus kui vaid lihtsalt firma käibe- ja kasumitulbad. Ei midagi üleliigset, vaid toimiv, tõhus ja usaldust äratav koduleht. Keeltevalikuks eesti ja inglise.

Samasuguseid kiitvaid sõnu võib öelda ASi Servekti kodu kohta internetis. Keelevalikuid koguni kolm: eesti, inglise ja saksa. Väga hea mulje jätab küljel korduma kippuvate küsimuste rubriik, mis muudab vaat et iga kolimisteemalise artikli kuskil ajalehes suhteliselt mõttetuks. Samuti on mugav teenus niinimetatud hinnapäring, milles vastuselahtrite täitmisel ja selle firmale klikiga edastamisel saate üsna täpse ettekujutuse, palju kolimislõbu teie rahakotti näljutab. Muidugi pole suurema hulga asjade olemasolul omanik ise just see kõige täpsem olukorra ja massi hindaja ja seega võib esineda hinna kõikumisi. Kuid sel juhul saadab kolimisfirma tavaliselt spetsialisti olukorda ja kraami kogust eelnevalt hindama ja teeb seejärel hinnapakkumise. Uuritakse muidugi ka läbipääsuvõimalusi ja takistusi.

Seda kirjeldab ASi Servekti kodukülg järgmiselt: ?Tahame saada üksikasjalikku teavet kolitava mahu, esemete kohta (ka raskete asjade kohta, nagu klaver või sektsioonkapp), lähte- ja sihtaadressi. Kui te ei oska ise vajalikku infot anda, oleme valmis tulema kohale, tegema ülevaatuse ning nõustama teid kolimise edasisesel korraldamisel.?

ASi KLG kodukülg on eelnevaist küll mõneti ametlikum ja keskendub eelpoolmainituist rohkem firma enda tutvustamisele, kuid puudu pole siitki midagi. Põhjalik ülevaade pakutavatest teenustest, hinnapäring (lubatakse pärast saatmist vähemalt 24 tunni jooksul ühendust võtta) ja taas korduma kippuvate küsimuste rubriik, mis on mis tahes samateemalisest ajaleheartiklist tunduvalt informatiivsem.

Kas võin kogu pakkimistöö jätta kolimisfirma hooleks? Põhimõtteliselt küll. Kindlasti suudab kogemustega pakkija säästa teie aega ja närve ning panna asjad kastidesse nii, et need tõepoolest tervena kohale jõuaksid. Juhul kui soovite mõned asjad kindlasti ise pakkida, on ka see võimalik. Kuid sellisel juhul ei võta me vastutust pakitud asjade eest.

Kuidas pakitakse ja transporditakse eriti õrnu ja kergesti purunevaid esemeid? Need pakitakse eriti hoolikalt tugevatesse kastidesse. Kuulame alati soove nende asjade suhtes, mis on kliendi jaoks erilise tähendusega.

Millised eeltööd tuleb teha enne kolima hakkamist? Kindlasti tuleks eelnevalt visata ära praht ja teha selgeks, kui palju tahate ise teha ja mis osas meie teenuseid kasutada. Samuti peaks olema selge, kas asjad on võimalik kohe kohale toimetada või tuleb neid vahepeal ladustada. Kõikides muudes küsimustes on kasulik kolimisfirmaga kokku leppida.

Kas lahti käivad esemed tuleb tingimata lahti võtta või on parem kolida neid (väiksemad kapid, lauad) ühes tükis? Mööbli demonteerimine rikub seda. Samas seavad läbipääsud, trepid, trepikojad ja uksed omad piirangud. Kui muidu läbi ei pääse, tuleb mööbel lahti võtta. Mõnel puhul (näiteks suuremad sektsioonkapid) tuleb ka mööbli säilimiseks ta väiksemateks tükkideks lahti võtta.

Allikas: www.servekt.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing