Webmedia juhtkond ostis riskikapitalistid firmast välja

Indrek Kald 14. detsember 2004, 00:00

Eelmisel nädalal tehtud tehingu järgselt kuuluvad Webmedia aktsiad firma kuuele töötajale. Webmedia juhi Priit Alamäe kinnitusel sai aktsiate väljaost teoks pangalaenu toel, summat ta ei avalikustanud.

?Webmedia on kasvanud üheks Eesti suuremaks tarkvaraarendusfirmaks. Riskikapital on meie jaoks olnud hüppelise arengu finantseerimise loogiline etapp. Samamoodi oli arengu loogiliseks jätkuks ka riskikapitali väljaostmine, sest firma on võimeline orgaaniliselt sama tempoga edasi arenema,? märkis Alamäe.

Tema sõnul tahab Webmedia tõusta Baltimaade juhtivaks tarkvaraarendusfirmaks ning jõuda ka Põhjamaade turule nii otse kui läbi partnerlussuhete.

Webmedia 2002. aasta käive oli 11 miljonit krooni ning kahjum üks miljon krooni, 2003. aasta käive oli 20,4 mln krooni ning kasum 4,3 mln krooni. Selle aasta käibeks on Webmedia prognoosinud üle 30 mln krooni, firma loodab säilitada mullust kasumimarginaali. Webmedia on korra maksnud ka dividende, kuid Alamäe ütlusel mitte suures summas.

Webmedia alustas tegevust 2000. aastal veebiarendajana, täna ollakse keskendunud süsteemiarendusele. Firma klientideks on EMT, Elion, Hansapank, TÜ Kliinikum, HEX, rahandusministeerium jt. Tartus asuvas Webmedias töötab 65 inimest. Äripäeva koostatavas Eesti arvutifirmade TOPis saavutas Webmedia tänavu sügisel 2. koha.

2001. aasta suvel Webmedias osaluse ostnud Intergate on korporatiivne riskikapitali ettevõte, mis on spetsialiseerunud uutel tehnoloogiatel põhinevate teenuste arendamisele. Intergate?i asutasid 2000. aastal võrdsetel alustel Eesti Ühispank ja Elion. Praegu omab Intergate osalusi kindlustusmaaklerfirmas E-Kindlustus ja kinnisvaraportaalis CiTY24.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing