Ülo Toomsalu • 15. detsember 2004 kell 6:06

EPL: Pärnu üritab suruda aedlinna kõrghoonet

Pärnu kõrghoone idee autori sõnul tuleb maja selline, et seda ei peaks hiljem häbenema.

Pärnu linnavalitsus saatis muinsuskaitse ja linnaarhitekti vastuseisust hoolimata volikogule kinnitamiseks detailplaneeringu, mis annaks loa ehitada aedlinnas asuv veetorn ümber 12korruseliseks korterelamuks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Linnavalitsus surus eelnõu homsele volikogu istungile, kuigi varasemate kavade järgi peaks veetorniga kinnistu jääma muinsuskaitseala kaitsevööndisse.

Muinsuskaitseameti Pärnumaa vaneminspektori Tarvi Sitsi sõnul hämmastab teda selline kiirustamine. Muinsuskaitse ega linnaarhitekt Ülar Saar detailplaneeringule kooskõlastust ei andnud, leides, et 50 korteriga kõrghoone on madala puitarhitektuuriga aedlinna sobimatu. Ägedalt on ehitise vastu ka ümbruskonna elanikud.

Pärnu kõrgeima hoone ehitamise taga on volikogu liikmest ärimees Elmar Lepp, kelle äripartner ja ehituse rahastaja on Ekspress Grupi omanik Hans H. Luik. Lepa äriga on seotud ka teine volikogu liige Garri Suuk.

Elmar Lepa hinnangul sobib kavandatav hoone ümbruskonda hästi. Ehitis peab tema sõnul tulema unikaalne ja huvitavatest materjalidest. ?Maja tuleb selline, et hiljem julgeks öelda: mina tegin selle,? lausus ta.

Hetkel kuum