Kadi Heinsalu • 28. detsember 2004 kell 22:00

Tsunami võtnud üle 50 000 elu, pea 50 eestlase kohta andmed teadmata

Õhtul välisministeeriumist saadud andmete kohaselt viibis katastroofipiirkonnas õnnetuse hetkel 284 eestlast, kellest 49 kohta polnud eile veel andmeid. Samuti puudusid välisministeeriumil ka andmed kannatada saanud eestlaste kohta.

Andmeid ei olnud eile õhtul 16 Tais, 7 Sri Lankal, 24 Indias ja kahe Malaisias viibiva Eesti turisti kohta.

Välisministeerium palus teada anda, kui omastel on läinud korda saada kontakt katastroofi alal viibivate lähedastega. Samuti soovitas ministeeriumi esindaja tungivalt India ookeani kriisipiirkonnas, eriti Lõuna- ja Kagu-Aasia riikides ? Tais, Sri Lankal ja teistel saartel ? viibivatel Eesti kodanikel koju tagasi pöörduda, kuna seismiline olukord piirkonnas on ebastabiilne ning võimalikud on järeltõuked. Samuti on seal kõrgendatud epideemia oht, eriti joogivee kvaliteedi osas.

Kriisipiirkonnast pääsemiseks Euroopa Liidu lennukeid kasutanud Eesti kodanikel aitab välisministeerium ELi riikidest koju tagasi sõita, milleks tuleb pöörduda Eesti saatkondadesse vastavates riikides.

Samuti võtavad Eesti kodanikke pardale Soome ja Rootsi lennukid. Soome välisministeeriumi kriisikeskuse infotelefon on (+358) 10 802 266 ja Rootsi välisministeeriumi kriisikeskuse infotelefon (+46) 8 405 41 00. Soome turismifirmad on alustanud nende kaudu puhkusele sõitnute tagasi toomist.

Eestist uusi gruppe õnnetusepiirkonda hetkel ei lähe, ehkki salkkond turiste oleks olnud valmis täna startima aastavahetusereisile Maldiividele.

Pühapäeva varahommikul India ookeani äärsetes Lõuna- ja Kagu-Aasia riikides 8,9? 9magnituudilisest maavärinast alguse saanud hiidlaine hukutas inimesi tosinas riigis, isegi Aafrikas. Kõige rohkem hukkunuid on Indoneesias ja Sri Lankal.

Hetkel kuum