24. november 2005 kell 22:00

Nõiduslik ilu

Killuke maagiat on saanud pea vältimatuks vürtsiks meie üleplaneeritud, eesmärgipärases ja fantaasiavaeses elus.

Kaunim osa talvemoest on inspireeritud müstikast ja möödunud sajandi alguse romantikast. Aga et ka romantikud olid teadupärast hardunud müstikud, polegi moe praegust meelisteemat raske ära arvata.

Kas fantaasia paneb tööle tuttav või tundmatu? Kas pilke püüab armsalt ohutu või hirmutavalt harjumatu? Vastuse annab kas või tõsiasi, kuidas terve teleripõlvkond lapsi taas raamatuid loeb, põhjuseks maagiavallas ringi müttav Potter.

Ilmselgelt erutab mõistetamatu meeli kordades võimsamalt kui argiselt arusaadav. Moel pole tegelikult suurt paremat eesmärki täita, kui muuta inimesi ihaldusväärsemaks. Või vähemalt luua kandjale illusioon oma kasvanud külgetõmbejõust. Piduliku garderoobi kohus on lisaks võimendada hetke erilisust, tõsta see tavaelust kõrgemale. Uskuge, killuke mõnusat maagiat on saanud pea vältimatuks vürtsiks meie üleplaneeritud, eesmärgipärases ja fantaasiavaeses elus.

Maagiahõnguline stilistika ei tähenda, et õnnestumiseks tuleks end varustada võlukepikese, klaaskuuli või vähemalt pealuumustrilise keega. Vaevutajutavad peened viited on palju võluvamad. Näiteks kehale graafilisi mustreid moodustavad pärlirütmid, õrnad suled ja pitsid. Kangapinna panevad iseenesest liikuma ja elama vahelduvad siidläiked ja sügavad sametpinnad. Huvitava terviku loovad kihiti avanevad ülestikku seelikud, pärlid ja narmad.

Ehetel on oluline roll ja neile tasub leida uusi huvitavaid kohti ja kandmisvõimalusi. Kujutised kangastel võivad olla teemale omaselt udused ja uhutud või peenelt stiliseeritud. Erilised lemmikud on mustad lilled, söekarva roosid oma öövärvi okkalistel vartel.

Kütkestav kaetus on üleekspluateeritud paljastustest märkimisväärselt veetlevam. Läbipaistvad siidid ja õrnad pitsid tiivustavad fantaasiat, kuid jätavad sellele ka lendamisruumi viisakalt alles. Värvidest on absoluutne soosik must, mis on sajandivahetuse favoriit.

Ainult riided ei loo veel meeleolu. Kui tundub, et tervikus on mingi pisiasi puudu, aga ühelegi ehtele või aksessuaarile enam kohta ei leidu, võib-olla paneb puuduva täpi i-le midagi järgnevast:

Vaikus on lummavam kui lärm. Ära räägi, kui midagi pole öelda.

Pilk on jõud. Vaata sügavalt, kui tahad näha asjade tegelikku sisu.

Sirutatud selg on kuningliku väärikuse alus.

Maagiamoodi tasub suhtuda nagu igasse teise ideeplahvatusse ? eluterve huumori ja ulja katsetamisrõõmuga. Kõik trendid on nagunii maha kirjutatud meie eneste elust ja salamõtetest. Ning kui tundub, et oled oma maailma juba liiga palju müstikat toonud ja iga siidseelik näib kapis oma elu elavat, tasub tasakaalustuseks serveerida üks küüslaugurikas roog.

Kass. Öö, salapära ja isepäisuse sümbol. Must kass on kuulunud alati nõiduse juurde. Selle karismaatilise eluka üle tee jooksmine võib tähendada õnnetust, ometi on samavõrra levinud tähenduseks hea õnn.

Kass väärib oma kuninglikus iseseisvuses täit lugupidamist, näiteks oli Egiptuses tavaks neid mumifitseerida nagu inimesigi ja neil oli samasugune õigus hauatagusele elule.

Pärl. Imekaunis ese tähendab ka sümbolina ilu ja naiselikkust, aga sellega muidugi asi ei piirdu. Pärlid tähistavad ka kuuvalgust ja puhtust, samuti veelgi väärtuslikumat tarkust ja surematust. On kultuure, kus pärlid arvatakse olevat sündinud jumalate pisaratest.

Kristall. Kes meist poleks kuulnud kristallkuulilt tulevikku uurivatest salapärastest daamidest? Ammuste uskumuste kohaselt võib see tõesti võimalik olla, kuna just kristalli peetakse tarkuse, selge mõistuse ja tuleviku teadmise maagia sümboliks. Kristalli kandmine parandavat tervist ja toovat ellu juurde loovust ja armastust.

Küüslauk. Kaitsev kujund. On üsna usutav, et oma pikantse lõhnaga suudab see tegelane minema peletada kõikvõimalikud kurjad elukad, pahad vaimud, allilma jumalad, vampiirid ja luupainajad. Kuid küüslauk on palju mitmekülgsem, teda peetakse ka õnne, eriti lasteõnne toojaks ja on laialt kasutatud igasugu salajastes armusegudes.

Autor: Kristina Herodes

Hetkel kuum