Tõnis Oja • 14. detsember 2005 kell 22:00

Infortar on müünud 3 mln Tallinki aktsiat

Tallinki aktsiaraamatu eilse seisu järgi, kus on juba ka sees emissiooni käigus lisandunud aktsiad, selgub, et AS Infortar on müünud emissiooni käigus 3 miljonit Tallinki aktsiat. Sellega teenis Infortar aktsiate müügist 247,5 miljonit krooni.

Suurematest aktsionäridest on vähenenud ING Luxembourgi kliendikontol olevate aktsiate arv, mis on vähenenud 2,75 miljoni võrra. Emissiooniprospektis oli kirjas, et tõenäolisteks müüjateks olid investeerimisfondid Amber Trust ning DCF Fund (II) Baltic States. Citibanki Hongkongi kontor, mis oli enne emissiooni Tallinki suuremaid aktsionäre, on nüüdseks seda positsiooni vähendanud 2,5 miljoni aktsia võrra. Samas on aktsiat märkinud viis maailma suurima finantsinstitutsiooni, Citigroupiga seotud fondi ja kliendikontot, millel on kokku veidi üle 2,5 miljoni aktsia. Seega võib vähemalt formaalselt öelda, et Citigroup on oma osalust laevandusfirmas isegi suurendanud. Suurim oma nimel esinev eraisikust aktsionär, 7. detsembrist ootamatult Tallink Finland OY uueks tegevdirektoriks saanud Keijo Mehtonen on juurde ostnud 42 000 Tallinki aktsiat.

Tallinki juht Enn Pant on oma nimel olevale kontole juurde ostnud 100 000 aktsiat ning suurendanud konto 577 000 aktsiani. Ain Hanschmidt on suurendanud oma nimel olevate aktsiate arvu 30 000 võrra 308 920 aktsiani. Tallinki aktsiaid on märkinud pea kõik laevafirma juhtkonna liikmed.

Eile liikus Tallinki aktsia hind suurema osa päevast miinuses. Päeva lõpuks tõusis see siiski eilse sulgemishinna tasemele, 81,83 kroonile. Ka käive oli samaväärne teisipäevaga - 35 miljonit krooni.

Hetkel kuum