Merike Lees • 15. detsember 2005 kell 22:00

Jõululavastuses Okasroosike napib nii jõulu kui ka okasroosikest

Rakvere teatri jõululavastus Okasroosike koos Jõulumaaga pakub lastele terve päeva jagu haaravat ja mitmekülgset tegevust hoolimata sellest, et jõulu ja okasroosikest on oodatust vähem.

Tegu on sedasorti jõululavastusega, millest saab kerge vaevaga ka suurepärase lihavõttelavastuse ja veelgi parema suvetüki. Ajatu sobivuse aastaringselt mängimiseks saab, kui kustutada reklaamplakatitelt sõna ?jõul? ja asendada see hetkel aktuaalse määratlusega. Mitte midagi muud pole vaja, sest kuskilt mujalt sellest etendusest jõuluhõngu ei õhku. Sama lugu on Jõulumaaga. Jõuludega ei ole sel maal küll mingit pistmist, kuid see-eest saavad lapsed hullata, mööda rippsilda käia, torus ronida, liumäest alla lasta, joonistada, batuudil hüpata, meisterdada, laulda ja õuduste toas julgust proovile panna.

Ahjaa, pärast etendust tulevad korraks ka jõuluvanad, kuid nende 15minutilisest etteastest jääb veidi väheks, et muuta kogu päeva jõululiseks.

Emad-isad, keda olid toonud Rakverre nostalgilised mälestused oma lapsepõlve Okasroosikesest, pidid küll pettuma, sest laval oli vä­he Perrault? Okasroosikest, hoopis rohkem aga Lennuki lisandusi originaalmaterjalile. Kui vanemates tekitas see võõristust ja tõrget, siis lapsed võtsid lugu eelarvamusteta. Kuid ega lapsevanem olegi etenduse sihtgrupp, kellele pakutav hirmsasti meeldima peaks.

Sihtgrupi ehk laste hinnangud olid positiivsed ja rahulolevad, sest polnud neil väljakujunenud hoiakuid ei Okasroosikese ega Jõulumaa suhtes, mis lubasid etendust võtta vahetult ja eelarvamusvabalt. Nemad jäid nii Okasroosikese kui ka Jõulumaaga väga rahule.

Igal juhul oli tegemist laste jaoks sisuka päevaga. Rakverelased olid mõelnud rongiga Tallinnast kohale tulevate laste iga minuti sisustamisele, kostümeeritud tegelased haarasid nad tegevusse juba rongi astudes ja juhtisid nende tegemisi läbi terve päeva.

Organiseerimine oli tasemel, ehkki hetketi tundus, et päev on veidi pikaks venitatud.

Hetkel kuum