Mart Susi haigus lükkas istungi edasi

Anne Oja 11. jaanuar 2006, 00:00

Vandeadvokaadi vanemabi Vahur Kivistik esitas eile Harju maakohtule tõendi, et Mart Susi tervis on seisus, mis ei võimalda tal eilseks ja tänaseks plaanitud kohtuistungitel osaleda.

Koos abikaasaga süüpingile sattunud Mari-Ann Susi lisas kohtusaalis selgituseks, et Mart Susil on palavik, kuid pole veel teada, kas tegu on kopsupõletikuga või mitte.

Kuna protsessiosalised leidsid üksmeelselt, et ilma Mart Susita ei saa kriminaalasjaga edasi minna, lükkas kohus istungi edasi. Praeguse kava kohaselt toimuvad järgmised istungid märtsi keskel. Kokku toimub märtsis neli kohtuistungit.

Prokurör Kadri Väling kommenteeris eile: "Järgmistel kohtuistungitel peaksime jõudma kohtusaalis nii kaugele, et määratakse ajad kohtulike vaidluste pidamiseks." Millal kohus otsuse langetamiseni jõuab, ei söandanud ta ennustada.

Concordia Rahvusvahelise Varahalduse pankrotiprotsessi ning Susidega seotud hagide ja kaebuste arutamiste tõttu teistes Eesti kohtutes on süüdistatavad esitanud Harju maakohtule taotlusi kriminaalasja arutamise edasilükkamiseks.

"Esitatud kaebuste, hagide ja taotluste sisud on olnud väga erinevad, sest perekond Suside probleemid ei seisne üksnes kriminaalasjas kajastatud faktides," selgitas Väling. "Nii palju võin öelda, et kriminaalasja menetlemist kriminaalkohtus nad mõjutanud ei ole, samuti ei ole teistes kohtutes arutatavad asjad olnud kriminaalasja arutamise edasilükkamise põhjusteks."

Kui Susid on istungite edasilükkamist taotlenud tervislikel põhjustel, on kohus taotlused rahuldanud.

Süüdistuse kohaselt tekitasid Mart ja Mari-Ann Susi aastatel 1996-2003 Concordia Rahvusvahelise Ülikooli Varahaldusele 14,5 miljonit krooni kahju. Maksudena jätsid nad tasumata 1,7 miljonit krooni.

Aasta alguse seisuga võlgnes Concordia Rahvusvahelise Ülikooli Varahaldus riigile ligi 8 miljonit krooni makse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing