Peter Hunt loobus osalusest Pärnu Strandi hotellis golfiäri kasuks

Martin Hanson 11. jaanuar 2006, 00:00

Ostjaks on tema kauaaegne partner Egon Elstein. Põhjenduseks ütles Hunt, et on vaja rahastada muid projekte. Müügihinnast mehed omavahelisel kokkuleppel vaikivad.

"Strandis on kõik väga hästi ning areng rahuldav, minul oli vaja aga vahendeid, et rahastada oma uusi projekte," ütles Peter Hunt.

Uus projekt on Pärnu lähedale Tahkuranda rajatav viietärnine golfikompleks, millest praegu on vaid eskiisprojekt, kuid 2008. aasta alguseks peaks olema valmis 18 auguga täisrada. "Tahame sinna ehitada ka hotelli ja muud rajatised ning luua sellest turistidele atraktiivse koha," ütles Hunt.

Hundilt hotelli ostnud Egon Elstein ütles, et edasised plaanid on jätkuvalt need, mis olid ka enne aktsiapaki ostu - hotelli edasi pidada ning seda arendada.

"Selle aasta plaanides on neljanda tärni taotlemine hotellile. Kevadel läheb taotlus sisse," ütles Elstein ning lisas, et tulevikus on plaanis ka hotelli laiendada, sest maad hotelli ümber veel jagub.

"Maad tuleb hooldada ning selle eest makse maksta, otstarbekam oleks sellele ehitada midagi peale. Strandi täitumus on hetkel 45% ning pool aega on hotell tühi, mis tähendab, et tuleb luua lisaväärtust kas basseinide või millegi muu näol. Plaanid ja ka mõned joonised on tehtud, kuid kindlasti ei ole tegemist selle aasta projektiga," ütles Elstein.

Plaan rajada Strandi juurde golfiväljak lahkus Elsteini sõnul koos Hundiga.

"Tuleb tõele au anda, et ega see golfiväljak poleks siia hästi sobinud. See plaan tekkis ammu - siis, kui me koostööd tegema hakkasime. Samuti ei ole linn ja Eesti riik suutnud maaprobleemi lahendamisel jõuda kokkuleppele. Maal ei ole planeeringut ning meil pole luba seda kasutada," tõdes Elstein.

Strandi eelmise aasta kasum oli 46 miljoni kroonise käibe juures 10,8 miljonit krooni.

Golfiäris Peter Hunt konkurentsi ei karda, sest leiab, et kui Rootsis on 500 väljakut, siis Eestis vaid üksikud, kuid huvi nii turistide kui ka kohalike poolt on olemas.

"Kui keegi ehitaks Pärnusse veel paar väljakut, muutuks selle ümbrus omaette Mekaks," ütles Hunt ning lisas, et Tahkuranna projektist on juba 200 osakut müüdud, põhiliselt soomlastele. "Rohkem me osakuid ei müü, investeerime ise lõpuni," ütles Hunt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing