Nafta hind tõusis eile Londonis viimase kolme kuu kõrgeima tasemeni, kuna Nigeerias jätkub poliitiliselt ebastabiilne olukord. Lisaks on skandaalid Iraani ümber, kes ÜRO väitel loob endale tuumarelva, mitte ei tegele tuumaenergia uurimisega rahumeelsetel kaalutlustel, nagu riik ise seda väidab.
Kõik see tekitab turul närvilisust, kuna nafta tootmine on maailmas niigi viimase piiri peal ning nõudlus püsib kõrgest hinnast hoolimata tugev. Londonis kallines eile naftabarreli hind 1,5% võrra, liikudes 63,18 dollaril.
Nigeerias olid eile naftatootmise mahud tavapärasest madalamad juba kuuendat päeva järjest. Nädalavahetusel ründasid mässulised Benisede naftatootmisjaama, teatas eile naftatootja Shell.
11. jaanuari Trans Ramose naftajuhtme plahvatuse tõttu oli nafta tootmine juba eelnevalt langenud 106 000 barreli võrra päevas. Samal päeval rööviti veel neli Shelli naftatöötajat.
Sellesse nimistusse võib lisada ka möödunud aasta 20. detsembril toimunud rünnaku naftajuhtmele, mis kahandas eksporti Nigeeria Bonny terminalis.
Eile kohtusid USA, Hiina, Venemaa ja Euroopa Liidu riigid Londonis, kuna ÜRO tuumaenergia valvekoer Rahvusvaheline Aatomienergia Agentuur tunneb Iraani käitumise pärast muret.
Iraan toodab 5% maailma naftast.
Seotud lood
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Enimloetud
3
Tesla ostuga võiks oodata
6
“A kust leiad sina ööga 100 000 eurot?”
Hetkel kuum
Tesla ostuga võiks oodata
“A kust leiad sina ööga 100 000 eurot?”
Tagasi Äripäeva esilehele