Nukker kogunemine Palit?i Juures

Villy Paimets 26. jaanuar 2006, 00:00

Ümber laua on kogunenud suurem seltskond ning annab ringi käivale paberile allkirju.

Õhk on nukrast ärevusest paks, äkitselt valdavad mind tunded, mis tekivad pärast tundidepikkust Lermontovi või Turgenevi lugemist...

Kõrtsmikulegi pole õhtu ilmselt kõige rõõmustavam - kuigi baar on paksult rahvast täis, juuakse kogu morni kamba peale ära vaid paar tassi kohvi ning mõned õlled.

Aga ehk ta mõistab, et priiskamiseks pole põhjust - kohale on tulnud paarkümmend inimest, kellelt igaühelt paarsada tuhat krooni välja pressitakse.

"Mina pean 275 000 krooni juurde maksma," ütleb minu kõrval istuv imekena naisterahvas. "Mina 200 000, mina 150 000," kostub rahva seast. Tunnen, kuidas läbi saabaste külge kleepuva vaiba jäine külmus mööda selgroogu ülespoole roomab.

Selgub, et MegaWara ohvritest on kohal umbkaudu kolmandik, 66st korterist 23, igaüks neist on korteri eest 10protsendise ettemaksu teinud (jämedalt võttes 100 000 krooni), kuid nüüd on nad arendajalt teate saanud, et korteri hind tõusis. "Makske juurde või saate oma sissemaksu tagasi," on teate sisu üheselt mõistetav.

Arutatakse, mida siis nüüd edasi teha. "Eestlased juba palkasid advokaadi, lööme kampa, läheme ka tema juurde," teeb üks neiu ettepaneku. "Hea advokaat küsib tunni eest 100-150 eurot," kõlab vastuväiteid.

"Valime liidri," tehakse ettepanek. "Valime mõne naise, kes on kodune, temal on aega tegeleda," minnakse konkreetsemaks. Kollases jopes Julia läheb veel konkreetsemaks ning loeb selge häälega oma telefoninumbri ette. Liider on leitud.

Taustaks kõlaritest kostvad Vene diskorütmid, mis vahelduvad telerist tuleva miljonimängu kõllidega... Milline iroonia, siinsamas minu kõrval on mitukümmend miljonäri, kellelt tahetakse nüüd teinegi nahk koorida, mõtlen.

Võrdlus kuulub tegelikult küll Edgar Savisaarele, kes ütles möödunud nädalal Lasnamäe arengukonverentsil esinedes, et Lasnamäe on rikaste linnaosa - pea iga korter siin maksab miljon krooni, selgitas ta oma mõttekäiku.

"Mida me siis tegema peame? Mina näiteks müüsin juba viis kuud tagasi oma korteri maha, mul ei olegi korterit praegu," toob kuskilt kostnud lausekatke mind taas reaalsusse.

Üks kiitsakas, seni vagusi püsinud mees laseb lendu karmi ähvarduse.

"Ärge seda palun kirjutage," palub kaunitar mu teiselt käelt.

Saalis ringleb internetist välja prinditud kohtuotsus, mille järgi MegaWara tegelased alles eelmisel aastal väljapressimises süüdi mõisteti. Kohtuotsusest jookseb korduvalt läbi ka allilmaga seotud Haron Dikajevi nimi.

"Vot sellistelt inimestelt me korterid ostsimegi," ütleb üks ohvritest.

Tunnistan ausalt, päris kõhe tunne end siinkohal asjasse segama hakata...

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing