Taas presidendiks valitud Tarja Halonen lubab olla otsustes senisest julgem

ÄP 31. jaanuar 2006, 00:00

Soome päevalehe Helsingin Sanomat andmetel lubab Halonen järgmise presidendiks olemise aja jooksul pöörata tähelepanu võrdõiguslikkuse, heaolu ja vaesuse teemadele.

Samas kritiseeris Halonen valimiskampaaniat kajastanud meediat, pidades peaasjalikult silmas uuele meediaruumile omaseid infokanaleid, mis tuginevad anonüümsetele allikatele.

Soome politoloogide hinnangul hääletasid Haloneni poolt need, kes soovisid, et Soome jätkaks senist stabiilset poliitikat. Telekanali MTV3 andmetel oligi valimisvõitluse keskne küsimus see, kas Soome soovib muutuda või soovib, et jätkataks vanas vaimus. Lisaks arvasid analüütikud, et Niinistöle sai saatuslikuks liiga tolereeriv suhtumine NATOsse, mis pani kõhklejad eelistama Tarja Haloneni, kes NATO suhtes nii pooldav ei ole.

Halonen kogus II voorus 51,8 protsenti häältest. Sauli Niinistö sai 48,2 protsenti häältest. YLE 24 andmetel oli Halonen edukas kõikides suuremates linnades peale Espoo. 15 valimipiirkonnast oli Halonen Niinistöst edukam 13s. Viimane oli edukas Oulus ja Vaasas.

Niinistö ütles MTV3 uudistele, et ta tõmbub tegevpoliitikast kõrvale. Ta jätkab tööd Euroopa Investeerimispangas Luksemburgis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing