Starman tegi ettepaneku Elionilt sidekanalisatsioon ära osta

Villy Paimets 03. veebruar 2006, 00:00

Starmani tegevdirektori Peeter Kerni sõnul tegi Starman ettepaneku osta võrk ära bilansilise väärtusega, et vabastada Elion väidetavalt kahjumlikust ärist. "Oleme valmis jätkama sidekanalite rentimist Elionile ja kõigile teistele soovijaile enne 1. veebruari 2006 kehtinud hinnaga ja tingimustel," märkis Kern. Kerni sõnul näitab analüüs, et sidekaevude rentimine on vägagi turvaline ja tasuv äri, mistõttu ostule finantseerija leidmine ei tekita Starmani jaoks raskusi. "Meie analüüs näitab, et oleme võimelised infotehnoloogiliselt kiiresti areneva riigi ühte olulisimat infrastruktuuri haldama kordades efektiivsemalt võrreldes Elioniga," sõnas Kern.

Elion teatas, et kaalub Starmani ettepanekut, kui pakutav hind on vähemalt 1200 krooni meeter ehk kaks korda enam kui uute rendihindade aluseks olev ehitushind.

"Kaalume ettepanekut juhul, kui pakutav hind on 1200 krooni meeter, mida Starman küsis Elionilt hiljuti oma kaablikanalisatsiooni müügihinnaks Tänassilmas ning mis on kaks korda kallim kui meie uute rendihindade aluseks olev ehitushind 600 krooni meeter," ütles Elion Ettevõtted ASi meediasuhete juht Ain Parmas.

"Hiljuti klientidel kaabel-tv pakettide hindu tõstnud Starmani väited kaablikanalisatsiooni rendihindade suurest mõjust klientide jaoks näitavad Starmani hirmu peatselt kaabel-tv turul tekkiva sisulise konkurentsi ees, kui kliendid saavad hakata vaatama kvaliteetset digitaalset telepilti Elioni ADSL-võrgu vahendusel," selgitas Parmas.

Parmase sõnul tõusevad Starmani kulud uutest hindadest eelmise aasta lõpu rendimahte arvestades umbes 93 000 krooni, mis jagatud Starmani avaldatud kaabel-tv klientide arvuga teeb 0,73 krooni kulude tõusu kliendi kohta kuus. "Seega poleks mitmekordse hinnatõusu väited võimalikud isegi juhul, kui Starmani teenus koosneks ainult kaablikanalisatsioonist," ütles Parmas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing