Võitlus linnuhaigustega ei lase Talleggil kasumisse tõusta

Kristina Traks 01. märts 2006, 00:00

Peaaegu terve eelmise aasta möllanud salmonelloosi hind oli ettevõtte värskete majandustulemuste järgi järgmine: kahjum 36,4 miljonit krooni, käibe vähenemine 70 miljonit krooni ja eksporditurgude kadumine.

Võimalike linnugripipaanikast tingitud tagasilöökidega Tallegg oma selle aasta plaanides ei arvesta.

"Plaanime aasta lõpetada 5 miljoni kroonise kahjumiga ning teha käivet 500 miljonit krooni," ütles Talleggi juhatuse esimees Teet Soorm.

Käibe kasv peaks Soormi jutu järgi tulema turu mahu kasvust, mida Tallegg näeb ette hoolimata üha levivast linnugripipaanikast ning juba Euroopa riikidest tulevatest teadetest, et linnuliha tarbimine on vähenemas.

Milline on Talleggi nn must stsenaarium juhuks, kui linnugripp peaks ikkagi ettevõttesse jõudma? "Oma tegevust me lõpetada küll ei plaani, võib-olla peame siis töötajaid koondama, tootmist ümber korraldama," ütles Soorm. "Tegelikult ma ei taha praegu isegi mõelda, mis juhtuks siis, kui linnugripp peaks jõudma Talleggi."

Gripihaigeid rändlinde hakkavad peagi Talleggi lindlatest eemale peletama katustele paigaldatavad röövlindude mulaažid.

Eelmise aasta majandustulemuste kohta ütles Soorm, et selliste tulemuste põhjuseks oli salmonelloosipuhang. Sisse tuli osta kallist toorainet, sest ettevõte ei saanud salmonelloosi tõttu seda ise toota, ning tuli investeerida bioohutusse.

"Eelmine aasta algas väga hästi, kuid kevadel tabas meid salmonelloosipuhang," rääkis Soorm. "Pidime sulgema haudejaama, hakkasid suurenema laojäägid, sest salmonellapositiivset liha ei suutnud müüa ning kahjum muudkui kasvas."

Talleggi käive oli mullu 463,5 miljonit krooni, mis on ligi 70 miljonit krooni vähem kui aasta eest. Soormi sõnul kaotas Tallegg eelmisel aastal salmonellaprobleemi tõttu oma turud Lätis ja Leedus.

Talleggil läks halvasti ka 2004. aastal, kui ettevõte vajus 11 miljoni krooniga kahjumisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing