Baltika tulemused elavdasid turgu

Raivo Sormunen 07. märts 2006, 00:00

Baltika veebruarikuu müügitulemused elavdasid eile Tallinna börsil kauplemist, tõstes asjaosalise aktsiat üle 5 mln kroonise käibe juures 2,1%, tasemeni 14,80 eurot (231,57 krooni).

22. veebruaril, mil Baltika avaldas oma eelmise aasta tulemused, langes pealpool 15 euro taset püsinud aktsia kasumivõtmise tagajärjel 14 euro tasemeni, kuid nüüdseks on meeleolud aktsias taas ülevad.

Iseenesest polnud eile avaldatud müügitulemustes midagi üllatavat. Rõivakontserni 21% jaemüügi kasv oli koguni viimase poolaasta madalaim. Teisalt ei tohiks antud näitaja aga muret tekitada. Kuu müügikasvud võivad olla väga kõikuvad ja sõltuvad väga palju uute pindade lisandumisest viimase kaheteist kuu jooksul ja möödunud aasta müügibaasist.

Kuutulemuste kõikumisest annab hea pildi möödunud aasta september, mil Baltika kontserni jaemüügi kasv ulatus kõigest 0,5 protsendini (jaemüügi kasv toona +6%). Detsembris üllatati investoreid aga 40protsendilise müügikasvu näitajaga. Kuna keskmised kasvunumbrid on olnud väga head, on aktsiasse aga voolanud palju spekulatiivset raha.

Viimase kuuga on kaubeldud näiteks 516 000 Baltika aktsiaga, mis moodustab 8,9% ettevõtte kõikidest aktsiatest. Pärast BRFi lahkumist Baltika omanikeringist (möödunud aasta septembri lõpp) on kaubeldud aga koguni 42,4% Baltika aktsiatega. Selline aktsiate kauplemiskiirus näitab, et aktsia liigub käest kätte nagu kuum kartul.

Korralikult kaubeldi eile ka Tallink Grupi aktsiatega (8,1 miljoni krooni eest), aktsia hind ei muutunud (4,72 eurot ehk 73,85 krooni). Tallinki aktsiat on viimastel päevadel toetanud kaks uudist. Esiteks on Tallink viie firma seas jäänud sõelale Silja Line'i müügiprotsessis ning teiseks on laevanduskontsern sihikule võtnud Peterburi laevaliini taasavamise võimaluse.

Möödunud nädala lõpus selgus, et TeliaSonera on taas oma osalust Eesti Telekomis 2,16 protsendi võrra suurendanud. Eile päevasiseselt käis Eesti Telekomi aktsia ära kõrgeimal tasemel pärast möödunud aasta maid (7,9 eurot = 123,61 krooni).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing