Tarbimisbuum kasvatab Ragn-Sellsi käivet

Erki Freiberg 09. märts 2006, 00:00

Ragn-Sellsi juhatuse esimehe Rein Leipalu kinnitusel on jäätmete kasv seotud riigi majanduskasvuga.

"Paratamatu tegelikkus on see, et mida paremini läheb riigil ja elanikel ja mida suurem on riigi majanduskasv, seda rohkem tekib jäätmeid ja tööd sellega tegelevatele ettevõtetele," ütles ta.

Ragn-Sellsi ASi ärijuht Agu Remmelg ütles, et kui eelmisel aastal investeeris Ragn-Sells Eestisse 20 miljonit krooni, siis tänavu suurendatakse investeeringuid 50 protsenti ehk 30 miljoni kroonini.

Eelmisel aastal võttis Ragn-Sells üle Harko Keila OÜ jäätmekäitlustegevuse, mis andis ettevõttele Loode-Eesti piirkonnas palju uusi kliente.

Sellel aastal oodatakse ettevõtte paarikümneprotsendilist kasvu. Tänaseks on Ragn-Sells haaranud ligi 30 protsenti Eesti turust.

2006. aasta võib Ragn-Sellsi jaoks juhtide sõnul olla hoogsa kasvu aasta, kuna käesoleva aasta alguses kehtima hakanud seadus kohustab kõiki elamuomanikke liituma kohustusliku jäätmeveo süsteemiga. Eestis on ligi 250 omavalitsust, mis valivad konkursiga enda territooriumil jäätmeveo korraldaja. Tänaseks on toimunud 21 konkurssi, millest 9 on võitnud Ragn-Sells.

Konkurendi, Prügivedu Grupp OÜ tegevjuht Peeter Hinno kommenteeris, et Ragn-Sellsi arengut võib takistama hakata heade töötajate äravool.

"Mingil põhjusel on Ragn-Sellsist viimasel ajal lahkunud päris palju võimekaid juhte ja reeglina on need inimesed ka enda kliendid kaasa viinud. See pole firma arengule kindlasti kasuks tulnud," sõnas ta.

Hinno ei usu, et Ragn-Sells võiks lähiajal oma turuosa palju üle 30 protsendi suurendada, sest konkurents on tugev ja klientide eest võideldakse ägedalt. Samas möönab ta, et suuremal välismaise taustaga ettevõttel on kergem konkursse võita, sest klientide saamiseks võidakse leppida miinimumkasumiga.

"Konkurssidel lüüakse hindu ikka nii alla, et tihtipeale jääb segaseks, kuhu sellise summa eest on üldse võimalik jäätmeid panna," lausus Hinno.

Jäätmekäitlusfirma AS Ragn-Sells on Rootsi perefirma Ragn-Sells AB tütarettevõte Eestis. Ettevõttel on üle 200 töötaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing