Põllumajandusministeerium ähvardab Äripäeva kohtuga

ÄP 24. märts 2006, 00:00

Ministeerium väidab eile saadetud pressiteates, et Äripäevas on ilmunud faktivigu, ning nõuab nende ümberlükkamist.

Äripäev avaldas 2005. aasta lõpus kolm artiklit, mis käsitlesid põllumajandusministeeriumi tegevust kalalaevastiku püügivõimsuste reguleerimise meetmete rakendamisel ning põllumajandusministeeriumi valitsemisele antud riigivara valitsemisel.

"Kui Äripäev ei ole hiljemalt 31. märtsiks neilt taotletud vastulauset avaldanud, on põllumajandusministeerium sunnitud kaaluma oma õiguste kaitseks pöördumist kohtusse või muu vastavasisulise vaidluse lahendamiseks pädeva organi poole," oli kirjas eile saadetud pressiteates.

Äripäeva uuriva toimetuse juht Raimo Ülavere ütles, et igal inimesel ja organisatsioonil, kellest Äripäev kirjutab, on õigus pöörduda lehe poole vastulause avaldamiseks. "Küll aga ei ole ajalehel kohustust seda avaldada, kui vastulause sisaldab lugejaid eksitavat infot," nentis Ülavere. "Lugejad on meie tööandjad ja lugejate huvide arvel me eri huvigruppidega, olgu nendeks poliitikud või kas või ministrid, kompromisse ei tee."

Ülavere sõnul paneb teda veidi imestama, et vastulauset nõuab ja kohtuga ähvardab maksumaksja raha eest ülalpeetav põllumajandusministeerium, mitte aga Rahvaliidu minister Ester Tuiksoo, kelle tegevusest nimetatud artiklites juttu oli. "Kummaline on ka kohtuähvarduse aeg - artiklite ilmumisest on mitu kuud. Kuid kui arvestada, et nädalapäevad tagasi kaebas Rahvaliidu juht ja keskkonnaminister Villu Reiljan kohtusse Postimehe, siis võib tegemist olla ühe erakonna kaalutletud strateegia elluviimisega," arvas Ülavere.

"Mis puutub põllumajandusministeeriumi viidatud artiklitesse, siis olles veel kord need üle lugenud, on mul hea meel, et Äripäev tõi lugejani sedavõrd olulised teemad, mis näitasid võimu korrumpeerumist, poliitikute omakasupüüdlikkust ja saamatust," lisas Ülavere.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing