Saage osa sektori kasvust

Kristo Kiviorg 29. märts 2006, 00:00

Ilmselt pole kellelgi üllatuseks, et logistika- ja transpordisektoril on vägagi head kasvuväljavaateid lähitulevikuks.

Ainsaks takistuseks, mis sektorit piirab ja ettevõtete marginaale alla kisub, on nafta kõrge hind.

Loogiliselt võttes ei saa see kuidagi nõudluse kasvades pikas perspektiivis odavneda, kuid siiski näevad Royal Bank of Scotlandi analüütikud võimalust, et 2007. aastal võib naftabarreli eest välja käia vaid 40-45 dollarit, mis praeguste 60dollariliste hindade juures on tubli langus. Kõik see peaks tõstma sektoris hõivatud ettevõtete kasuminäitajaid.

Kui siia lisada veel tõsiasi, et eelmisel aastal kasvas piire ületavate kaubavedude arv 2004. aastaga võrreldes 80%, hakkab mosaiik kokku langema - tuleb osa saada sektori kasvust.

Kuna Eestis logistikasektoris börsiettevõtteid võtta ei ole, on üheks võimaluseks soetada endale rahvusvaheliste ettevõtete aktsiaid. Konkreetselt on minu tähelepanu võitnud kullerteenuseid pakkuvad firmad.

Kuigi pessimistid võivad väita, et võimalik naftahinna langus on lühiajaline, on alternatiivid kiiresti lisandumas.

Aastal 2010 ennustatakse vesiniktehnoloogia võidukäigu algust. Konkurents alternatiivide vahel, suured käärid tootmis- ning tööjõukulude vahel maailma erinevais paigus kergitavad logistika ning transpordi osakaalu veelgi.

Kui just nanotehnoloogia ei too uut revolutsiooni, ei kao vajadus tooteid transportida kuhugi, sõltumata sellest, milliseid tehnikaid või kütuseid kasutatakse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing