Kapo lindistustelt õigusrikkumist ei leidnud

ÄP 30. märts 2006, 00:00

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kristiina Herodese sõnul toodi Tallinna keskerakondlasest linnavoliniku Bittmani lindistus kaitsepolitseisse pühapäeval ja kuulati seal ka kohe läbi. "Pärast salvestise kuulamist otsustati, et puudub alus kriminaalmenetluse alustamiseks nii võimaliku häälteostmise kui ka jälitustegevuse suhtes," ütles Herodes.

Teisipäeval teatas Keskerakond, et respublikaan Oleg Rebane üritas üle osta keskerakondlasest Tallinna linnavolinikku Tõnis Bittmani, kes vestlust salaja ka lindistas.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles eile, et ootab Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehelt Keit Pentuselt selgitusi opositsioonipoliitikute katse kohta üle osta Tallinna linnavolinik. "Mul on sügavalt kahju, kui peaks osutuma tõeks, et poliitilist prostitutsiooni juhiti peaministri tagatoast ja sellega on seotud peaministri büroo juhataja," ütles Savisaar.

Eilne ajaleht Kesknädal avaldas materjalid, millest selgub Res Publica liikme Oleg Rebase katse osta üle Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liige. Rebane kooskõlastas oma jutu järgi tegevust Pentusega.

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhi Andrus Umboja sõnul ootab piirkond Keskerakonna esimehelt selgitusi ilmsiks tulnud salalindistamise kohta. "Oleks väga piinlik, kui selgub, et ministrist kõrge riigiametnik on seotud järjekordse lindiskandaaliga. Ootame majandusministrilt selgitusi, kas järjekordne keskerakondlik salalindistamine on toimunud tema õhutusel ja juhendamisel," ütles Umboja.

Pentuse sõnul üritab Savisaar paaniliselt juhtida tähelepanu kõrvale keskerakondlikult kinnisvaraärilt Harju tänaval. "Vaadates neid meeleheitlikke katseid juhtida tähelepanu 150 miljoni krooni maksumaksja raha pööritamiselt mujale, tekib vägisi mulje, et Edgar Savisaar on isiklikult väga häiritud sellest, et keskerakondlik kinnisvaraskeem päevavalgele on toodud," sõnas ta.

Oleg Rebane teatas eile, et peatab kuuluvuse linnavolikogus ja erakonnas, et käimasolev laimukampaania ei kahjustaks opositsiooni koostööd, kirjutas Eesti Päevaleht Online.

Rebane pöördub õiguskaitseorganite ja kohtu poole, et saada hinnang Keskerakonna ja ajalehe Kesknädal alusetutele süüdistustele. "Rõhutan, et laupäevane kohtumine oli keskerakondlase Tõnis Bittmani korraldatud, senistest väljaütlemistest on tõsi ainult see, et kohtumine toimus, ülejäänu jääb Keskerakonna ja tema häälekandja südamele ning õiguskaitseorganid peavad siin kindlasti välja selgitama tõe," rääkis Rebane.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing