Koduseid veekahjustusi saab ennetada niiskusvalveseadmega

Teet Reier 03. aprill 2006, 00:00

Veeuputust keldris, üleujutust vannitoas või lekkima hakanud boileritoru saab ennetada spetsiaalse niiskusvalveseadmega. Kuigi taoline seade on Eestis veel suhteliselt vähe levinud, on niiskusvalveseadme olemasolu mujal maailmas sageli kodu kindlustamise korral üheks eeltingimuseks. Kuigi esmapilgul võib ligi 4000kroonise maksumusega seade kallis tunduda, tasub see investeering juba väikese veeavarii korral end ära.

Ensto turundusjuhi Andres Meresmaa sõnul suudab selline seade jälgida vett kasutavaid seadmeid, veesüsteeme ning aitab kaitsta maja konstruktsioone kohtades, kus on veekahjustuste tekkimise oht kõige suurem.

Korralikult paigaldatud valvesüsteem annab helisignaaliga märku kohe, kui valvatavas kohas tekib niiskus. Valveseadet on lihtne ühendada maja või korteri veetorustiku magnetventiiliga, mis lekke korral sulgeb vee edasise pealevoolu ning aitab vältida suurte veekahjustuste teket. See aitab ennetada olukorda, kus pererahva eemalviibimisel ei ole kedagi, kes häiresignaali kuuleks ja vee juurdevoolu peataks.

Samuti on niiskusvalveseade võimalik ühendada maja üldise valvekeskusega, mis jälgib ka suitsu- ja liikumisandurite olekut, valvekeskusest on võimalik saata lekkehäire ka mobiilile.

Niiskusvalveseadme andurid paigaldatakse vett kasutavate seadmete külge või juurde - näiteks köögi valamu alla, nõude- ja pesumasinate ning boilerite ja veetorustike juurde, aga ka keldrite ja vannitubade põrandatele.

Valvevahend võimaldab jälgida ühte või mitut kohta samaaegselt. Seade toimib nii, et kui andurijuhtmed saavad niiskust, annab valveseade häire, märklamp ja signaaltuli hakkavad vilkuma ning summer helisema. Seade on täiesti ohutu, kuna töötab madalal pingel (24 V).

Valveseadet võib paigaldada ka juba kasutatavasse elamusse. Seadet saab tellida ehitusmaterjalide kaupluste elektriosakondadest ning paigaldamiseks tuleks pöörduda oskustega ja ohuteadliku elektriku poole, kes teeb kõik vajalikud ühendused.

Rootsi lukutootja Assa on välja töötanud uudse koduukse lukustustehnoloogia - nüüdsest on ka koduuksele võimalik paigaldada lukk, mis on juhitav väikesest distantspuldist.

Puldiga lukk töötab patareitoitel ning seega puudub vajadus kaablite paigaldamiseks. Luku mehaanilises osas kasutatakse Assa Evolutioni seeriasse kuuluvat konkskeelega lukuraami. Tänu moodulsüsteemsusele saab uudse luku ilma ümberehitusteta paigaldada hõlpsalt ustele, kus Assa lukk juba olemas.

Lukustusrežiimi saab lähtudes soovidest ja vajadustest seadistada just selliseks, nagu parasjagu tarvis. Üheks võimalikuks variandiks on käigurežiim - luku avamiseks piisab puldinupu vajutamisest ning uks avaneb lingivajutusega ilma võtit kasutamata. Samuti võib valida n-ö turvarežiimi.

Innovaatiline lukk sobib mugavust armastavate ja kaasaegseid lahendusi nautivate inimeste koduustele. Samuti neile, kellele on võtme kasutamine ebamugav, kuid kus ohutus ja kasutusmugavus on olulised.

Puldiga koduukselukk Villa saabub Eestis müüki juunikuus. Uudse tootega saab esmatutvust teha ehitusmessil.

Puidukaitse- ja kahjuritõrjevahendite ning muude nišitoodete turustaja PEST-CHEMICALi uus toode Impel-vardad tõrjub majavammi, puidumädanikku märjas puidus.

Koostisained: dinaatriumoktaboraattetrahüdraat 100 %.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing