Tallinki aktsia suurima käibega

Peeter Teder 05. aprill 2006, 00:00

Tallinna börsil oli eile suurima käibega Tallinki aktsia, millega tehti tehinguid 7,8 mln krooni väärtuses. Aktsia hind alanes 0,4 protsenti ja maksis 71,50 krooni (4,57 eurot).

Tallinki aktsia kohta võib öelda, et laias laastus on aktsia viimastel kuudel kõikunud 4,60 euro ehk ligikaudu 72 krooni taseme ümber. Viimastel päevadel on sellest tasemest jälle läbi vajutud. Aktsia puhul võib rääkida vanade ja uute aktsionäride vahelisest vägikaikaveost. Need, kes ostsid aktsiat enne emissiooni, realiseerivad oma kasumeid, ja need, kes ostsid emissioonist, ootavad. Mõned viimastest on aktsiaid ka juurde ostnud, et vähendada kaalutud keskmist hinda.

Igatahes ei ole Tallinki aktsia hinna ja kasumi suhte järgi kõige kallim aktsia Tallinna börsil. Aktsial on ka omad soovitajad, kellest kõige tungivamalt soovitab aktsiat osta Suprema. Suprema on aktsia hinnasihti hiljuti tõstnud ja viimane siht on 6 eurot ehk ca 93,90 krooni.

Suurima languse tegi eile põhinimekirjas läbi Baltika aktsia, mis odavnes 1,3 protsenti, makstes 219,05 krooni (14 eurot). Baltika aktsiat osteti-müüdi 370 000 krooni eest. Baltika puhul võib täheldada mõningaid küllastumise märke.

Vanadele aktsionäridele on küll peibutuseks suhteliselt suur dividendimakse, mis aktsiate soetushinda arvestades on päris kopsakas. Samas on väärtpaberi hinnatõus olnud muljetavaldav ja pole imestada, et mõned aktsionärid eelistavad kasumivõtmist. Kuid arvestama peab, et tulevikus ei pruugi firma kasv olla sama kiire.

Väheste tõusjate seas oli põhinimekirjas olulisim Merko Ehituse aktsia, mis kerkis 1,6 protsenti ja maksis 270,22 krooni (17,27 eurot). Merko Ehituse aktsia käive oli 0,9 mln krooni.

Merko Ehituse kõige hiljutisem saavutus, millest avalikkust teavitati, oli miljardikroonise väärtusega tellimus Leedus. Tundub, et firma on oma Läti ja Leedu üksused hästi tööle saanud ja see toetab ka aktsia hinda. Lisaks võib märkida ka teiste Eesti aktsiatega võrreldes suhteliselt madala hinna/kasumi suhte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing