Tallinn sai Harju tänava kruntide ostuks rohelise tule

Anne Oja 18. aprill 2006, 00:00

Tallinna halduskohus otsustas eile Harju tänava äärsete kruntide ostu-müügitehingu asjus esitatud kaebust mitte rahuldada ning tehingult tõkendi maha võtta.

Harju tänava kruntide Tallinna linnale ostmise vaidlustava kaebuse esitas 17. märtsil halduskohtule Reformierakonda kuuluv tallinlane Mihkel Rääk. Seoses sellega lükkus Harju tänava äärsete kruntide ostu-müügitehing edasi.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas kommenteeris Harju tänava kinnistute suhtes langetatud kohtuostust: "Hetkel on otsus väga noor. Suhtleme praegu notariga. Kohe, kui notar ütleb, et saame Harju tänava krundid osta, teeme tehingu teoks." Millal see kõige varem juhtuda võib, ei soostunud Aas prognoosima. "Ei hakka notari eest otsustama," ütles Aas.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon teatas eile pärast halduskohtu otsust, et kaalub Harju tänava kruntide ostu teemal pöördumist riigikontrolöri poole.

Fraktsiooni juht Keit Pentus ütles, et kuigi seda tehingut tõenäoliselt enam peatada ei õnnestu ning Tallinna linnas ainuvõimu teostav Keskerakond on oma skeemi ellu viinud, oleks tulevikus selliste maksumaksja raha laristavate tehingute ärahoidmiseks vaja erapooletutut hinnangut.

Tallinna linnavalitsus ja linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon soovivad osta Harju tänaval veidi üle 2000 ruutmeetri maad 150 miljoni krooni eest, kuigi otsust on teravalt kritiseeritud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing