Mushy - parim noortebänd pani pika puuga

Teele Üprus 21. aprill 2006, 00:00

Pärnu noorte seas viimasel ajal populaarsust kogunud nu-metal noortebänd Mushy tunnistati Eesti suurima noorte bändide konkursil Noortebänd 2006 parimaks. Konkursi peaauhinna, 10 000kroonise väärtusega Stanford Musicu kinkekaardi eest soetati trummikomplektile 5000kroonine duubelpedaal.

Konkursil osutus Mushy niivõrd edukaks, et neile omistati eripreemiana esinemisvõimalus Õllesummeri noortelaval. Bändi basskitarristi Silver Haugast premeeriti bassisti eripreemiaga.

Mushy paistab teiste noortebändide seast esile ka välimusega. Nimelt, enne kontserti teeb Marta Pulk neile uhked kaunistused kätele ja näole.

Aastase tegutsemisaja jooksul on Mushy olnud edukas. Märtsis võideti konkurss "Noortebänd 2006", veebruaris Pärnu "Proovikas" ja äsja ka Hardrock Clubi noortebändide konkurss. Need on bändile sisse toonud ligi 25 000 krooni, millest 5000 krooni võidurahadest kulus trummipedaalile. Ülejäänud raha hoiavad noored plaadi üllitamiseks.

Bändis on kaks kitarri, üks basskitarr ning trummid. Kitarrid on ostetud Pärnu muusikapoest Muusik ning kuuluvad seeriasse, mida on Eestis ainult üks. Iga kitarrist on investeerinud oma pilli ligikaudu 20 000 krooni. Trummaril on elu vähe muretum. Silmapaistva noore trummarina kinkis kauplus Muusik talle Tama Rockstari trummikomplekti. Esinemistel kasutatakse peamiselt kohalikke võimendeid ja trumme.

Proovi teevad nad kord nädalas kolm tundi Pärnu kesklinnas asuvas Proovikas. Selle kasutamiseks kulub 600 krooni kuus. Solist Taavi sõnul jääb seda prooviaega väheks, sest kitarrid teevad ka omavahel eraldi kokkumängu.

Kuna tegu pole siiski veel maailmakuulsa bändiga, siis iga päev esinemas ei käida. Kuid siiski neid juba natuke on. "Meil on konkurssidel vedanud. Suvalistele bändidele ei maksa esinemiste eest mitte keegi," ütleb Taavi.

Kontserte annavad nad kord nädalas festivalidel ja noorteüritustel. Esinemiste eest küsivad nad tasu, et kompenseerida oma kulusid, nagu kütuseraha sõiduks, meigi raha ja vajadusel lisatehnika rent. Konkurssidel käimine tuleb ise korraldada. Selleks klapitakse kamba peale kütuseraha ja minnakse Sanderi autoga.

Ise ütlevad nad, et neil on õnne olnud - võit on tulnud kõikidelt konkurssidelt. Seega, konkursid tasuvad ära. Poisid plaanivad taotleda toetust plaadi välja andmiseks. Selleks on nad ka ise raha kogunud.

Bändi idee tuli soovist proovida midagi uut ja huvitavat, mis ei oleks kolmeduuri muusika ning võimaldaks näidata oma oskusi.

Bändi kuuluvad solist Taavi Holter (19) Pärnu Ülejõe gümnaasiumist, kitarrist Sander Haugas (18) Pärnu Ülejõe gümnaasiumist, kitarrist Rauno Kutti (18) Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, basskitarrist Silver Haugas (16) Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist ning trummar Rauno Pella (14) Pärnu Kuninga tänava põhikoolist.

Konkursil Noortebänd 2006 lõppvõistlusele valiti neljas linnas toimunud eelvoorudest välja kaheksa paremat bändi. Žürii liikme Kristo Rajasaare sõnul osales sel aastal vähem new-metal'i bände, kuid üllatavalt osutus just selle stiili esindaja võitjaks.

Konkurents oli nii tugev, et osa tugevaid bände ei pääsenudki lõppvooru. Rajasaare sõnul oli siiski üks bänd teistest ülekaalukalt parem, siis valiku tegemine ei olnud raske. "Tundus, et Mushy'l oli teistest veidi enam tõsist bänditegemise tahet," selgitab Rajasaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing