Vilniuses kogunes tuumajaama teostatavusuuringu juhtkomitee

ÄP 24. aprill 2006, 00:00

Tehnoloogiat ja keskkonda, elektriülekannet, finantseerimist ning õiguslikke aspekte uurivate töörühmade esindajad tegid Leetu uute tuumajaama rajamiseks tehtava uuringu juhtkomiteele ettekanded igas valdkonnas tehtud esialgsest analüüsist võimaliku konsultatsioonipartneri kaasamise vajalikkuse kohta.

Aprilli alguses töörühmade saadetud konsultantide kaasamise pakkumiskutsele esitati võimalikelt koostööpartneritelt tehnoloogia ja keskkonna valdkonnast viis ning finantseerimise ja õiguse valdkonnas kummastki kuus pakkumist. Järgmise kahe nädala jooksul analüüsivad töörühmad laekunud pakkumisi ja seejärel esitavad oma ettepaneku konsultandi kaasamise otsuse tegemiseks juhtkomiteele.

"Projekti tähtsust ning unikaalsust arvestades on kindlasti oluline läbi analüüsida, millistel teemadel on vajalik kogemustega partnerite kaasamine väljastpoolt ning millistes teemades on kolme uuringus osaleva energiafirma enda ressursid piisavad," rääkis Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive.

Järgmine tuumajaama uuringu juhtkomitee kohtumine toimub 8. mail Tallinnas.

Töörühmad peavad esitama juhtkomiteele oma valdkondade uuringu lõplikud tulemused käesoleva aasta 1. oktoobriks. Teostatavusuuring ise on plaanis lõpetada käesoleva aasta lõpuks.

Eesti Energia, Latvenergo ja Lietuvos Energija juhid allkirjastasid ühiste kavatsuste protokolli Leedu uue tuumajaama rajamise võimalikkuse uurimiseks tänavu 8. märtsil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing