Kruuda ostab Werolit Sõõrumaa abil

Martin Hanson 26. aprill 2006, 00:00

Kruudale kuuluv kommitehas Kalev teatas eile, et sõlmis esmaspäeval kavatsuste protokolli U.S. Invest

ASiga, mille kohaselt omandab AS Kalev 50% suuruse osaluse Weroli aktsiatele kõrgeima pakkumise teinud Dovelin Baltic OÜs, mis kuulub Urmas Sõõrumaale.

Dovelin Baltic OÜ pakkus aktsiate eest 52,2 miljonit krooni. Ärimees Rein Kilgi osalusega Pere Leib pakkus Weroli eest 32 miljonit krooni.

Vastavalt sõlmitud kavatsuste protokollile omandab Kalev osaluse Dovelin Baltic OÜs juhul, kui viimane osutub nimetatud enampakkumise võitjaks ning sõlmib ostu-müügilepingu ASiga Werol Tehased aktsiate omandamiseks.

Kruuda on ka varem olnud huvitatud Weroli Tehaste ostust, kuid ametlikku pakkumist esmaspäeval lõppenud avalikule aktsiaostule ta ei teinud.

Dovelin Balticu omanik Urmas Sõõrumaa ütles, et Kruudal on suur kogemus toiduaineturul ning temal seda ei ole.

"Meie äriplaan nägi ette, et minu investeerimisfirma teeb pakkumise ja hiljem edu korral võistupakkumisel ostab Kruuda poole ettevõttest," lisas Sõõrumaa.

Oliver Kruuda viib praegu välismaal ja temalt kommentaari Werol Tehaste aktsiaostjate hulka asumise kohta saada ei õnnestunud.

Konkurent Rein Kilk ütles aga, et eilsetest uudistest selgub, et Kalevil on juba pikemat aega olnud huvi liita Werol enda kontserniga.

"Hämmastav, et nii tõsiste plaanide juures ei astutud mingeidki samme Weroli päästmiseks ega tervendamiseks talvel. Veelgi enam tekitab imestust see, et nii tõsiste plaanide juures ei tuldud ise välja enampakkumisele, vaid selleks tuli kasutada variisikut," lisas Kilk.

"Kõlakate järgi püütakse aga imekiiresti nüüd kuulutada välja võitja, samas kui meile ei väljastata mingit teavet ega anta dokumente, mida meil oleks õigus seaduse järgi saada," rääkis Kilk.

Kalevi finantsdirektor Tarmo Maasikamäe ütles vastuseks küsimusele, miks tegi pakkumise vaid Urmas Sõõrumaa firma, et see oli lihtsuse huvides ning läbipaistvuse tagamiseks esitas pakkumise üks juriidiline isik.

"Eile sõlmiti alles kavatsuste protokoll. Pakkumise tingimused ja äriplaan olid enne pakkumiste esitamise tähtaega konfidentsiaalsed, mistõttu ei olnud võimalik infot eile avaldada. Enampakkumise võitjad kuulutatakse välja umbes kümne päeva jooksul, siis selgub ka lõplikult Kalevi osalemine selles projektis," sõnas Maasikamäe.

AS Kalev ja U.S. Invest AS osalevad projektis võrdsete partneritena, kusjuures ASi Kalev huvi on eelkõige suunatud rapsiõli kui põllumajandustoodangu valmistamisele ja turustamisele.

Börsiteate kohaselt plaanib Kalev uue tootega laiendada praegust tooteportfelli, pakkudes lisaks maiustustele, pagari- ja piimatoodetele edaspidi ka rapsiõli tuntud kaubamärgi Olivia all. Vastavalt kavatsuste protokollile finantseerivad nii U.S. Invest kui ka Kalev Dovelin Baltic OÜ tegevust ASi Werol Tehased aktsiate omandamisel võrdselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing