Logistika ümberkorraldamine tõi kulude kokkuhoiu

ÄP 26. aprill 2006, 00:00

Logistikasüsteemi ümberkorraldamine on tänaseks toonud Rakvere lihakombinaadile (RLK) kulude kokkuhoiu kuni kolmandiku ulatuses ja aidanud kaasa ettevõtte väärtuse kasvule.

Põhjused, miks otsustati kuni 2003. aastani toiminud logistikasüsteem kahe aasta jooksul ringi vahetada, võib jagada kolmeks.

Esiteks sooviti saavutada kulude kokkuhoidu, teiseks eesmärgiks oli vähendada laovarusid, kolmas soov oli kiirendada kauba liikumist kliendini.

Probleemiks oli ka, et Tallinna, Tartu ja Pärnu vahelaod tellisid kaupa sisse prognoosidele tuginedes, mis tingis ebaühtlased laosaldod. Tihti tuli ette olukordi, kus ühes laos oli kaupa üle, samal ajal kui teises oli puudu.

Tooted, mida ei suudetud realiseerimisajal maha müüa, tuli alla hinnata või utiliseerida. Samuti oli probleemiks info aeglane liikumine peakontori ja vaheladude vahel.

Lisaks olid vajalikud suhteliselt suured investeeringud vaheladude vastavusse viimiseks veterinaarameti nõuetega. Arvutuste kohaselt kasvas läbiviidud reformi tulemusena Rakvere lihakombinaadi väärtus kolmeaastase perioodi jooksul ligikaudu 4,8 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing