HP uus projektor avaldab muljet suure valgustugevusega

Enn Heinsoo 27. aprill 2006, 00:00

Testimiseks kasutatud mudeli nimi oli XP 7030, mis on kallim vend 7000 seeriast ja mõne võimaluse võrra ka rikkam 7010 mudelist.

Esmamulje seadmest oli hea, kui ma ta lauale seatud sain ja juhtmed ühendatud, vajutasin käivitamisnuppu ning mõne hetke pärast jahmusin, kui lamp kogu oma valguse seinale paiskas. Kontrastsus ja heledus olid 2 meetri kaugusel ekraanil üllatavalt head. Hämaras toas pidin suisa silmi kissitama. Tekkis tunne, nagu keegi oleks päikese sisse lülitanud.

Hiljem päevavalguses kardinateta ja suuremas ruumis polnud olukord palju hullem. Tõepoolest, lubatud võimalus projektorit ka päevavalguses kasutada on täiesti olemas.

Kui aga hakkasin projektoril erinevaid pilte vaatama, et proovida värve, avastasin, et heledad kohad olid tugevalt üle võimendatud. Pilvedega loodusfotol olid valged latakad. Panin juhtme katseks monitori taha ja seal oli pilt märgatavalt erinev - pilved olid ilusates pooltoonides.

Seejärel kruttisin kontrasti ja heledust ning teatud seadetega saavutasin ka monitoril nähtavale läheneva tulemuse, kuid päris õiget pilti kätte ei saanudki. Nende seadete juures ei olnud heleduski kõige suurem.

Probleeme oli ka kollaste värvidega. Ilusa võilillekollase asemel nägin heledamates kohtades pruunikaid ja rohekaid varjundeid. Värvide tasakaalu saavutamiseks tuli tublisti vaeva näha.

Kuna tegemist on siiski kõrgemasse hinnaklassi kuuluva projektoriga, mis mõeldud eelkõige suuremate presentatsioonide jaoks ning mitte kodus nautimiseks, siis ei ole värvide paikapidavus õnneks kuigi oluline.

HP tootejuhi Eero Valge sõnul on projektor mõeldud eelkõige neile, kes teevad palju presentatsioone. "Toote suure valgustugevuse tõttu saab teda kasutada ka hästi valgustatud ning suurtes ruumides, näiteks koosoleku- ja konverentsisaalis või õppeklassis," rääkis Valge toote sihtgrupist.

Seadme käsitsemine oli aga üpris meeldiv. Viivitusi seadete muutmisel oli vähe ning pärast mõneminutilist menüüs ekslemist sain asja käppa.

Müra oli samuti üpris madal. Üksi väikses ruumis olles oli seda küll kuulda, kuid kui juba rohkem inimesi suuremas ruumis niheleb, ei tohiks müra suurt tähele panna.

Jahtudes tekitas projektor muidugi juba rohkem tuult, ent sellele kulus vaid mõni minut. Seejuures suutis 300 W võimsusega lamp paari tunniga ka natukene tuba soojendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing