Inspektsioon süüdistab fonde eksitamises

ÄP 11. mai 2006, 00:00

Finantsinspektsioon juhtis oma otsusega SEB Ühispanga Fondide ja Hansa Investeerimisfondide tähelepanu eksitava teabe avaldamisele pensioni- ja investeerimisfondide reklaamimisel.

Hansa Investeerimisfondi fondide reklaamlause teatas: "Vali kolme erineva strateegiaga fondifondi seast sobivaim ja näita inflatsioonile kandu!".

Investeerimisfondide seaduse kohaselt ei tohi fondide kohta avaldatav teave olla eksitav ega sisaldada ennustusi fondi majandustulemuste kohta.

SEB Ühispanga Fondid avaldas oma veebilehel samalaadse ennustuse SEB Ühispanga om fondide tulevikutootluse kohta.

AS SEB Ühispanga Fondid avaldasid lisaks sellele eksitavat infot Hansa Investeerimisfondid fondide kohta, mida enda fondidega võrreldi.

SEB Eesti Ühispanga grupi veebilehel väideti, et SEB Ühispanga Fondifondi väljumistasu on turu madalaim.

Samas öeldi, et Hansa Investeerimisfondidel on fikseeritud aktsiaosalusega strateegiad, mis ei vasta tõele. Samuti väideti, et osakute vahetamine Hansa Investeerimisfondide erinevate fondide vahel toob investorile kaasa täiendavaid kulusid, mis ei ole tõsi.

Fondivalitsejad on finantsinspektsiooni märkused täielikult arvesse võtnud.

SEB Ühispanga Fondide juhatuse liikme Sven Kunsingu sõnul olid eksimused pensioni- ja investeerimisfondide reklaamides kahetsusväärsed, millest pank on oma järeldused teinud, kirjutas Postimees Online.

"Häbiväärne on, et me eksisime oma konkurendi tooteid kommenteerides," tunnistas Kunsing. "Tegu oli sõnavääratusega."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing