Kitman kavatseb uue liiniga käivet kasvatama hakata

Martin Hanson 11. mai 2006, 00:00

Kitmani tehtud investeering aitab täita märksa suuremaid ning tehniliselt keerulisemaid tellimusi, samuti on lihtsam täita välistellimusi, mille maht on kiiresti kasvanud.

Kitmani juhatuse esimees Ilo Rannu ütles, et nende jaoks oli 12 miljonit krooni suur investeering, sest korraga ei ole varem nii suurt raha ettevõttesse investeeritud. "Oleme investeerinud igal aastal 10 miljonit, kuid mitte korraga," ütles Rannu.

Rannu sõnul tagab uus pink märkimisväärse kulude kokkuhoiu, sest sellel on automaatne mahalaadimise ja sorteerimise seade.

"Uuel pingil ei tööta ühtegi inimest. Vanade jaoks oli vaja neli inimest. Iga investeeringuga proovime üha rohkem tootmist automatiseerida," sõnas Rannu.

Uuele pingi tasuvusajaks on ettevõte arvestanud 4-5 aastat.

"Käive peab kasvama, aga mitte aasta, vaid mitme aasta perspektiivis," ütles Rannu.

Ettevõtte käive oli eelmisel aastal 98 miljonit krooni käivet, selle aasta prognoos Rannu käivet samas suurusjärgus.

"Loobusime allhankest ning tegutseme ka Soomes, kus meil esindus. Ja võib julgelt öelda, et meil läheb hästi nii siin- kui ka sealpool lahte," lisas Rannu.

Kitmani konkurendi Jalaxi juhatuse esimehe Jaanus Turba sõnul on Kitmani investeering väga oluline.

"Hea pink kindlasti. Igal juhul kõva sõna, kui selline on siin nüüd olemas. Aga tootmise kasv ja tulu pingist sõltub ikkagi sellest tootest, mida tehakse, ja tellijast, kellele tehakse. Hea pink annab paindlikkuse," sõnas Turba.

"Jalax on eksporditurgudele liikunud ning sellest oleme kõvasti kasvanud. Täna kirjutamise hollandlastega alla ühisettevõtte loomise lepingu, õigemini registreerisime selle," rääkis Turba. Samuti hakkab Jalax tegema Stiga kelke Rootsi ettevõttele, alguses on kolmeks aastaks leping, kuid hiljem see ehk pikeneb, lootis ta.

"Kitman on kõva tegija ja õnneks me samal turul ei tegutse, siis on ruumi," sõnas Turba.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing