Paljassaare saab promenaadi ja jahisadama

Henrik Aavik 22. mai 2006, 00:00

Tallinn kavatseb jätkata eelmiste linnajuhtide valitud suunal ning rajada Põhja-Tallinna rannapromenaadi, mis algab Linnahalli juurest ning kulgeb Paljassaare tippu.

Paljassaare tippu tuleb uus supelrand ning kõrvalasuvale linnukaitsealale linnuvaatlustornid. Põhja-Tallinna vanema Vilja Savisaare sõnul on linnaosa Stroomi ranna korrastamisega enam-vähem valmis saamas ning nüüd asutakse järgmist randa looma. Vaja on korrastada rand ise, ligipääsuteed ning korraldada vetelpääste.

Algatatud on detailplaneering, et rajada Katariina kai juurde piirivalvekordon. Seal saaks siis vastu võtta Tallinna sisenevaid jahte ja korraldada nende piirikontroll.

Rannapromenaadi üheks põhimõtteliseks erinevuseks eelmise linnavalitsuse plaanidest on suhtumine Miinisadamasse, nüüd nähakse seda kui võimalikku atraktsiooni. "Miinisadam oleks ju huvitav, kui seal miiniristlejaid rohkem oleks," näeb plaani koostanud ARS Projekt arhitekt Rasmus Tamme sadamat kauni vaatena.

Paljassaare sadam kavatsetakse muuta jahisadamaks, kuhu saavad peatuma jääda ka suure süvisega jahid, mis praegu Tallinna siseneda ei saa. Näiteks regatt Cutty Sark Tall Ships Race läheb Tamme sõnul sel põhjusel täna veel Tallinnast mööda. Sadamasse planeeritakse veel ka vaba aja veetmise kohad, rannakohvikud, kaipromenaad.

Kuna Paljassaarest avaneb Tallinna siluetile ja vanalinnale unikaalne vaade, siis võiks seal olla mingi kultuuriobjekt, mille täpne olemus on veel lahtine.

Linnaarenduse kavasid tutvustati Põhja-Tallinna visioonikonverentsil "Põhja-Tallinn - lihvimata teemant" .

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing