Eesti taustaga kinnisvaraärimehed rajavad Tallinna hotelliketti

Merje Kask 24. mai 2006, 00:00

Savoy Boutique'i rajamisse investeeriti 100 miljonit krooni. Kolmas hotell Bern peaks valmima juba aasta jooksul Aia tänaval ja läheb maksma 60 miljonit. Ketti kuulub juba City Hotel Portus Tallinna Sadama lähistel. Hotelle opereerib eelmisel aastal loodud OÜ Aldera Hotell ning järgmisel aastal loodetakse saavutada käibeks 55 miljonit krooni.

Hotelli juhtide sõnul on esimesed kohad juuniks juba broneeritud. "Esimesel avamisjärgsel kuul loodame saavutada 50protsendilise täitumuse, aasta lõikes oleme rahul, kui täitumuseks kujuneb 60-65 protsenti," ütles Aldera Hotelli tegevjuht Kaido Ojaperv eile pressikonverentsil.

Ojaperve sõnul on TallinnHotels keskendunud väikeste nišihotellide arendamisele, kus poleks rohkem kui 100 tuba. "Kui vanaaegset miljööd oskab igaüks luua, siis meie teeme panuse klientide heaolule, personali arendamile," ütles ta.

Ojaperve hinnangul on paari aasta pärast Tallinna hotelliturul oodata ülisuurt konkurentsi. Täna on pealinnas 5500 hotellituba, millele lisandub järgmisel aastal veel paar tuhat.

Kui suvel võib täitumus ulatuda 90 protsendini ja suurte ürituste ajal on hotellikohti puudu, siis aasta alguse- ja lõpukuudel on Ojaperve sõnul hotellide täitumus 25 protsenti väiksem. "Aasta lõpukuud on siiski alati paremad kui jaanuar-veebruar," ütles Ojaperv.

"Mis saaks veel parem olla kui vanalinn," hindas Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevdirektor Donald Visnapuu Remmelga ja Rastoštšenkovi projekti. Ka Visnapuu nimetas suurt konkurentsi Tallinna hotelliturul. "Paremini hakkab minema neil, kes teistest millegi poolest eristuvad," lisas ta.

Sügisel avab vanalinnas uksed Tarmo Sumbergi firma ASi Legendijuhtimine hotell Telegraaf. Sumberg ei soovinud konkurendi äri kommenteerida. "Iga hotellituba on Tallinnas teisele konkurent," ütles ta vaid.

Savoy Boutique'i kõrval asuva neljatärnihotelli Barons müügijuht Kaarel Korjus ütles, et iga konkurent teeb nende elu natuke raskemaks. "Kui viietärnihotell pakub majutust samade hindadega kui neljatärnihotell, siis on meil põhjust pisut pahane olla," oli Korjus naabri tegemiste pärast veidi murelik. Samas nägi ta võimalust, et uue hotelli hinnad ei pruugi olla lõplikud, vaid on mõeldud esialgu klientide ligimeelitamiseks.

TallinnHotels kuulub OÜ-le Aldera Invest, mille omanikud on kinnisvaraärimeestena tuntuks saanud Ruslan Rastoštšenkov (80%) ja Raivo Remmelgas (20%). Meestel on mitu ühist kinnisvaraarendusprojekti, näiteks 180 korteriga elamud Tallinnas Vabaõhumuuseumi teel ja korterelamu Joa tänaval. Savoy Boutique'i hoone Suur-Karja ja Müürivahe tänava nurgal ostsid nad 2004. aastal avalikul enampakkumisel, makstes hoone eest 32 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing