Kesklinna eelistab korteri osta aktiivne inimene

Marge Ambos 29. mai 2006, 00:00

Kesklinna ja selle lähiümbruse vahel valikut tehes ei saa kindlasti tugineda vaid objektiivsetele näitajatele.

Eelkõige sõltub see inimese väljakujunenud elustandardist ja tema vajadustest. Erinevad inimesed tahavad erinevaid asju. Õnneks on tänapäeva korteriturul juba piisavalt palju pakkumisi, et leida endale kodu, mis vastaks igati ootustele.

Kesklinnas elamisest tunnevad eelkõige mõnu noored ja tegusad karjääriredelil edasipürgivad inimesed, kellel edukas olemine võtab suurema osa ajast.

Vaba aega on hea sisustada kesklinnas rohkelt leiduva meelelahutusega. Restoranide, kohvikute, teatrite, kinode, kunstigaleriide, kõikvõimalike kaupluste ja butiikide keskel on hea pingelisest tööst lõõgastuda. Kui finantsid pole veel nii paljulubavad, on kesklinna elu nautija nõus leppima ka väiksema korteriga - peaasi, et saaks kesk linnamelu elada. Vähem oluline pole siin ka korteri sisekujundus. Korteri valikul hinnatakse rohkem hea tasemega viimistletud, huvitava ja moodsa disainiga kortereid. Tähtsad on muidugi ka maja üldine seisukord ning välimus.

Jõukam linnakodanik võib lubada endale ka suurt ja luksuslikku korterit kesklinnas. Järjest enam on nõudlust suurte 4-5toaliste korterite suhtes, mille pind on

100-200 m2. Suur ja avar luksuslik korter kesklinnas on osa imidžist. Seda enam, et siin võib valida kodu uhkes arhitektuurse väärtusega majas teiste imposantsete hoonete keskel, armsas puumajakeses miljööväärtuslikul tänaval või veetlevas roheluses Kadrioru pargi ümbruses, imetleda vaadet merele või hoopis tunda rõõmu südalinna pilvelõhkuja aknast avanevast suurepärasest linnavaatest. Erinevaid võimalusi on kesklinnas palju.

Ei saa märkimata jätta ka tõsiasja, et paljud prestiižsed koolid asuvad kesklinnas ning nii mõnedki pereinimesed on vahetanud oma maja linna äärealal suure kesklinnakorteri vastu, et hõivatud pereisa või -ema aeg ei kuluks suures osas laste kooli või erinevatesse huviringidesse viimise ja toomise peale.

Kiire elutempo ja sagin on paljudele meelepärane ning ühtib nende endi elurütmi ja tegemistega. Kesklinna üheks suurimaks plussiks ongi just multifunktsionaalsus ja kõige olulise paiknemine jalutuskäigu kaugusel. Samas saab sellest plussist autoomanike jaoks aga miinus.

Suur osa pereinimesi kaldub kesklinnale eelistama märksa rahulikumat elukeskkonda. Nende inimeste prioriteediks ei ole enam südalinna mitmekesiste võimaluste vahetu naabrus, vaid see, et lapsed ei satuks majast välja astudes kohe keset liiklust ning maja ümber oleks mängimiseks õu ja rohelus.

Kesklinna lähiümbruse hinnatase on soodsam ja võimaldab endale lubada suuremat kodu kui saaks sama raha eest kesklinnas. Samas ei ole Tallinn nii suur linn, et südalinna jõudmine liialt aeganõudvaks muutuks.

Selge on see, et kesklinn on ja jääb kallima hinnatasemega piirkonnaks. Nii oma multifunktsionaalsuse kui ka huvitavama ja mitmekesisema arhitektuuri tõttu.

Kui kesklinna lähiümbruses on rohkelt potentsiaali tuua turule juurde uuselamuprojekte, et nõudlust pakkumise kasuks vähendada, siis kesklinn selleks enam palju võimalusi ei paku.

Äärelinna üldist hinnaklassi tõstavad oluliselt korterid, mis jäävad kesklinna lähedusse, samuti korterid, mis paiknevad mere ääres või väga rohelisel alal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing