Tallinki aktsia tõusis üle 3 protsendi

Raivo Sormunen 30. mai 2006, 00:00

Möödunud nädalal hinnas 14,3% kaotanud Tallinki aktsia parandas eile mõnevõrra oma väljavaateid, põrgates päevaga üles 3,2 protsenti.

3,9eurose (61,02kroonise) hinnatasemeni rallis aktsia vähem kui tunniga. Seal seisis aga vastas suuremat sorti müügiorder, millest eile aktsial läbi murda polnud jaksu ning seetõttu tuli seal ka päev lõpetada. Märkimisväärne on see, et pärast kella 10.49 tehti Tallinki aktsiatega koguni seitsekümmend üks tehingut parima ostu- ja kõigest üks müügihinnaga.

Eilne päev kopeeris küllalt hästi möödunud reedest börsipäeva, mil Tallinki aktsia puhul oli suurem müüginoteering vastas 3,8 euro (59,46 krooni) tasemel.

Selline käitumine annab alust spekuleerida, et täna nihutatakse Tallinki müüginoteeringuid veel kõrgemale. Iseasi, kui välisturud ei suuda vahepeal suuremat sorti negatiivset üllatust pakkuda.

Hoolimata vilkast kauplemisest polnud Tallinki aktsia käive kuigi suur, ulatudes 7 miljoni kroonini.

Sarnaselt reedega oli börsil ülivõimas käibeliider Eesti Telekom, millega tehti käivet ligi 195 miljoni krooni eest.

Eile ostetud telekomifirma aktsiad andsid viimast päeva õigust dividendidele.

Suure käibe taga olid tõenäoliselt välisfirmad, kel tuleb dividenditulult maksta kõrgemat tulumaksu kui aktsiahinna kasvult teenitavalt tulult. Seetõttu on välisinvestoril mõttekas oma aktsiad dividendide maksmise ajal mõnele teisele investorile nn ajutiseks hoiule anda.

Kuna täna kaubeldakse viimast päeva Merko Ehituse aktsiatega (ja homme Tallinna Vee aktsiatega), mil on õigus dividendidele, siis suuri päevakäibeid näeme me käesoleval nädalal tõenäoliselt veelgi.

Huvi pakub sel nädalal ilmselt ka Saku Õlletehas, mis avaldab homme viimase börsifirmana oma esimese kvartali tulemused. Ülejäänud börsifirmad pole oma tulemustega viimase minutini venitanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing