Uus hotell ootab Tallinna jah-sõna

Gert D. Hankewitz 01. juuni 2006, 00:00

Kuuele ärimehele kuuluv kinnisvaraarendusfirma MSI Grupp on esitanud taotluse ehitada Tallinna Pärnu mnt 4 ning Müürivahe tänav 30 krundile kuni kuuekorruseline hotell. Kuigi praegu on majal kolm korrust, on planeeringu järgi lubatud kuuekorruseline hoone ehk kolm lisakorrust.

Abilinnapea Kalev Kallo ütles, et ta ei näe selles probleemi, sest kui arhitektid on planeeringu läbi lasknud, siis peaks see linnapilti sobima. "Selle üle on väga palju vaieldud ja kui ta läbi vaidluste tulnud on, siis ju ta sobib sinna ka arhitektuuriliselt," sõnas Kallo ning lisas kiiresti täpsustuseks juurde, et kuigi tema ülesanne abilinnapeana on vastutada linnaplaneerimise eest, ei pea ta end erinevalt ajakirjanikust arhitektiks ega ole tegelikult õige vastama, mis kuhu sobib.

MSI Grupi juht ja üks omanikest Mati Ivask ütles, et kas kolmele korrusele tuleb peale klaasmaja või midagi muud, jääb arhitektide otsustada ning kuna praegu veel kindlat visiooni pole, ei saa seda täpsustada.

Küll rääkis Ivask, et 40-50 miljonit krooni maksma mineva maja detailplaneeringut on nad üritanud juba aastast 2000 kehtestada. "Terve rida probleeme on olnud kooskõlastamise protseduuridega," rääkis ta ning lisas, et vahepeal taheti sinna ka büroohoonet, aga selle plaaniga ametnikud ei nõustunud.

Maja on firma omanduses 1999. aastast. Millal hotell valmis saama peaks, Ivask öelda ei osanud.

Äsja vanalinnas hotelli Telegraaf püsti pannud ASi Legendijuhtimine juhatuse liikme Tarmo Sumbergi sõnul sõltub turusituatsioonist, kas vanalinnas on veel ruumi uutele hotellidele - suvel on, aga talvel on olukord teine. "Pigem arvan, et kui turusituatsioon on hea, siis on seal ruumi," lausus ta.

Sumberg tõdes ka, et rohkete muinsuskaitsenõuete tõttu on arendustegevus seal veidi raskem. "Muinsuskaitsenõuded on alati asjakohased ja pigem väärtus kui raskus, kuid teeb asjad mõnevõrra kallimaks," rääkis Sumberg.

Eelmisel nädalal teatas TallinnHotels, et ka neil valmib selle aasta juuni alguses vanalinnas uus hotell.

MSI Grupp omanikeringis on lisaks Mati Ivaskile Viktor Arhipov, Ain Sigus, Dmitri Mälson, Juri Jantšuk ja Ludmila Kanepe. Kõik nimetatud olid ka 2005. aasta Äripäeva rikaste TOP 500s ligi 120 miljoni kroonise varandusega.

Ettevõte omab osalust ehitusmaterjali tootvas Betoneksis, Venemaal ehitusi rajavas Cueksis, Jüri Mõisa juhitavas transpordifirmas Meta ja OÜs Racing Service, mis laenutab välja kaubaautosid.

Firma oli 2005. aasta Äripäeva TOP 100s 11. kohal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing