Ratas teeb valimistel Savisaarele ära

Tõnis Oja 02. juuni 2006, 00:00

Hommikuti tööle sõites kuulen Kuku raadiost linnauudiseid, milles reeglina räägitakse muu hulgas ka linnapea Jüri Ratase tegemistest. Ja loomulikult - kas positiivses või ülipositiivses võtmes. Kevadhooaja enesereklaami kulminatsioon oli möödunud nädalal toimunud komejant, kus koos aselinnapeaga Itaalia turiste mängiti. Loomulikult pääseti sellega suuretiraažilise päevalehe esikaanele ning rahvas arutab kangelastegu tänaseni. Pole tähtis, kas pooldavalt või irooniliselt, aga peaasi, et arutab.

Väga suure tõenäosusega kogub Tallinnas järgmistel valimistel kõige rohkem hääli mitte Edgar Savisaar, vaid Jüri Ratas. Savisaarel tuleb ministrina paratamatult tegelda ka küsimustega, mis kõigile tema pooldajaile ei meeldi. Peale selle koondub ka valimisvõitluse teravik Savisaare suunas (muidugi juhul, kui ta pole vahepeal presidendiks saanud). Ratasel on aga samal ajal aega rahulikult kivi kivi haaval oma populaarsuse vundamenti laduda.

Taolise positiivse mainekujunduse näide on tal koalitsioonipartnerilt eeskujuks lähedalt võtta. Selleks ei ole keegi muu kui välisminister Urmas Paet, kes produtseeris endast lakkamatult positiivseid uudiseid Nõmme linnaosa vanemana. Tollase nõmmekana mäletan, et meie pisitänava asfalteerimise kirjutas ta linnaosa lehes oma saavutuseks vähemalt kolmel korral.

Aga meetod töötas ning tulemuseks on see, et Paet on populaarseim poliitik Nõmmel, ning sama teed on minemas ka Ratas. Kuna linnapea võimalused endale reklaami teha on linnaosa vanemast võrreldamatult suuremad, saab ta ka rohkem hääli. Ja erinevalt Savisaarest saab ta ilmselt küllalt palju hääli ka Keskerakonda neutraalselt suhtuvatelt kõhklejatelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing